Обставини нещасного випадку на ВП «Шахта «Торецька» 0 120

Про обставини нещасного випадку, що стався 11.02.2018 р. на ВП «Шахта «Торецька» на ділянці №82-810 м доповів начальник ділянки №82-810 м: 11 лютого 2018 р. у 1 зміну (о 08 годині 45 хвилин) начальник дільниці №82-810 м. видав наряд забійникам на відбійних молотках на виймання вугілля в лаві в заходках №4, №7, №0, №5, №1, №6, №3, №2, №8 відповідно, гірникам очисного забою – на пропускання відбитого вугілля по лаві та насипання його у вагонетки, а гірникам очисного забою – на доставку лісоматеріалів в лаву.

Після видачі наряду начальник ділянки №82-810 м провів з робітниками інструктаж на тему: «Надання допомоги потерпілому. Правила пересування по лаві».

О 10 годині 20 хвилин гірничий майстер спустивя в шахту на горизонт 710 м. О 10 годині 50 хвилин він приступив до перевірки стану робочих місць щодо їх відповідності вимогам безпеки. Об 11 годині 10 хвилин, обстеживши всі робочі місця дав дозвіл на початок робіт після чого попрямував лавою на відкотний штрек.

Об 11 годині 15 хвилин забійник М. встановив над своїм робочим місцем запобіжний полок згідно з паспортом, після чого об 11 годині 20 хвилин приступив до виконання наряду.

О 13 годині 50 хвилин, закінчивши роботи з виймання вугілля та встановлення забійницького кріплення, забійник М. попрямував вниз по лаві на відкотний штрек. Він рухався по ходовому відділенню нульової заходки, яке знаходилось ближче до забою. В цей час по емальованим рештакам виконувалось транспортування відбитого вугілля.

О 14 годині 00 хвилин забійник М. переліз на рештак. Рухаючись по рештакам, шматок вугілля з верхньої частини лави при падінні вдарив його, травмувавши йому при цьому спину зліва.

О 14 годині 20 хвилин забійник М.  спустився на відкотний штрек і сповістив про нещасний випадок гірничого майстра, який в цей час перебував біля робочих люків та контролював виконання маневрових робіт з обміну вагонеток.  Гірничий майстер, дізнавшись про те, що сталося, зателефонував о 14 годині 40 хвилин гірничому диспетчеру та доповів про травмування забійника на відбійних молотках.

Гірничий диспетчер в свою чергу о 14 годині 45 хвилин викликала реанімаційно-протишокову групу (РПГ) на шахту та організувала видачу потерпілого на поверхню.

О 16 годині 30 хвилин, після надання першої медичної допомоги в підземному медпункті медсестрою, постраждалий був виданий з шахти. О 16 годині 45 хвилин у поверхневому медпункті медсестра також надала медичну допомогу забійнику на відбійних молотках.

О 17 годині 10 хвилин машиною РПГ потерпілий був відправлений до Центральної міської лікарні м. Торецька.

Про результати розслідування нещасного випадку доповів заст. директора з ОП ВП «Шахта «Торецька»:

Причини:

Основна організаційна:

– порушення технологічного процесу, а саме: при пересувані по лаві забійник рухався по рештаку, призначеному для транспортування відбитого вугілля, а не по ходовому відділенню.

– порушення «Паспорта виїмкової дільниці, проведення і кріплення підземних виробок пласта l3 “Мазурка” захід дільниці №82-810м», затвердженого головним інженером шахти від 04.01.2018 р.

 

Супутні: 

– організаційні: порушення трудової і виробничої дисципліни, у тому числі:

– невиконання вимог інструкції з охорони праці:

– забійником на відбійних молотках дільниці №82-810 м ВП «Шахта «Торецька» ДП «Торецьквугілля», який пересувався по лаві рухаючись по рештаку, призначеному для транспортування відбитого вугілля, а не по ходовому відділенню.

Порушення п.2.3, 1.5 «Інструкції №44 з охорони праці для забійника на відбійних молотках», затвердженої наказом  директора шахти №17-ТБ від 17.02.2017 р., «Паспорта виїмкової дільниці, проведення і кріплення підземних виробок пласта l3 “Мазурка” захід дільниці №82-810м», затвердженого головним інженером шахти від 04.01.2018 р.

– невиконання посадових обов’язків:

– гірничим майстром дільниці №82-810 м ВП «Шахта «Торецька» ДП «Торецьквугілля», який послабив контроль щодо безпечного ведення робіт в зміні відповідно до затвердженої технологічної документації.

Порушення п.2.1 «Посадової інструкції №74 гірничого майстра дільниці №82-810м», затвердженої директором шахти  від 05.08.2016 р.

Комісія вирішила за допущені порушення вимог нормативних документів притягнути до дисциплінарної відповідальності: гірничого майстра дільниці №82-810 м та забійнику на відбійних молотках (після одужання).

Також було вирішено забезпечити виконання заходів, запропонованих комісією щодо недопущення подібних випадків.

  1. Директор ВП «Шахта «Торецька» ДП «Торецьквугілля» повідомив, що у 2017 році допущено зростання виробничого травматизму: на ділянці ЕМС (+2 до 2016 року в тому числі 1 випадок зі смертельним наслідком) і на ділянці №82-810 м (+3 до 2016 року).

З боку головного механіка та начальника дільниці №82-810 порушено вимоги «Системи управління виробництвом і охороною праці у вугільній промисловості України».

У 2017 році допущено зростання виробничого травматизму по шахті на протязі виробок (+5 до2016 року). З боку заступника директора з виробництва порушено вимоги «Системи управління виробництвом і охороною праці у вугільній промисловості України».

У 2017 році допущено зростання аварійності та виробничого травматизму по шахті. З боку заступника директора з охорони праці порушено вимоги «Системи управління виробництвом і охороною праці у вугільній промисловості України».

З боку начальника дільниці ослаблено контроль за працездатністю приборів газового контролю.

Тому було вирішено:

  • За порушення п. 9.17.16 СУВОП головному механіку оголосити догану.
  • За порушення п. 9.27.16 СУВОП начальнику дільниці №82-810 м оголосити догану.
  • За порушення п. 9.4.8 СУВОП заступнику директора з виробництва оголосити догану. Крім того за порушення вимог законодавства з ОП, що призвели до аварії у стволі 17.01.2018 р. заступника директора з виробництва відсторонити від посади з 19.02.2018 р.
  • За порушення п. 9.3.17 СУВОП заступнику директора з охорони праці оголосити догану.
  • Начальнику дільниці ВТБ оголосити догану.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Попередня статтяНаступна стаття

На шахті «Добропільська» ВСП «Шахтоуправління Добропільське» ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» стався нещасний випадок 0 25

14.03.2018 р. о 23 годині 56 хвилин на шахті «Добропільська» ВСП «Шахтоуправління Добропільське» ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» стався нещасний випадок зі смертельним наслідком з гірничим майстром дільниці ПР-2.

Знаходячись у районі перевантажного пункту зі скребкового конвеєра СП-202 на стрічковий конвеєр 1Л-1000 на сполученні людського хідника пласту l2 гор. 450м. з приймально-відправним майданчиком №2 південного похилу пласту l2 гор. 450м., при веденні доставки матеріалів, був смертельно травмований двома порожніми вагонетками УВГ-2,5 гірничий майстер дільниці ПР-2.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Посадові особи відділу гірничотехнічного нагляду у Покровському регіоні прийняли участь в технічній нараді 0 58

7 березня фахівці відділу гірничотехнічного нагляду у Покровському регіоні прийняли участь в технічній нараді з питання необхідності встановлення автоматичних герметизуючих вибухостійких перемичок, запропонованих комісією з розслідування аварії, що сталася 27.10.2015 р. в вентиляційному ходку першої західної лави за скидової частини пласта l3 на ДП «ВК» «Краснолиманська».

На нараді, яка відбулась на базі 10 ВГРЗ, де були заслухані пропозиції фахівців підприємства, ВГРЗ, науково-дослідних інститутів та Держпраці щодо можливості здійснення запропонованих комісією заходів по встановленню даних перемичок, а також були намічені подальші кроки реалізації цих заходів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: