На базі КУ «Маріупольська міська лікарня №9 МСЧ працівників ДМФ» спеціаліст Управління провів круглий стіл 0 33

Головний державний інспектор відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Віталій Котов та головний державний інспектор відділу нагляду в АПК, ЖКГ та СКС Леонід Латиш провели круглий стіл на базі КУ «Маріупольська міська лікарня №9 МСЧ працівників ДМФ».
Під час проведення круглого столу учасниками обговорювались вимоги Закону України «Про охорону праці», вимоги безпеки в лікувально-профілактичних закладах, при використанні балонів з киснем та посудин, що працюють під тиском та вимоги Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та вимоги технічних регламентів до нехарчової продукції.
Було роз’яснено порядок повідомлень лікувально-профілактичними закладами, до яких звернулися або були доставлені потерпілі внаслідок споживання (користування) нехарчовою продукцією, органів державного ринкового нагляду. Також було розглянуто деякі особливості передачі екстрених повідомлень до ГУ Держпраці у Донецькій області при зверненні громадян з травмами на виробництві.


Учасники засідання ознайомились з показниками виробничого травматизму за 2017 рік на об’єктах соціально-культурної сфери м. Маріуполя та надали свої пропозиції стосовно організації профілактики нещасних випадків в лікувально-профілактичних закладах м. Маріуполя.
Головний лікар МЛ №9 О. Железняк зазначив, що тепер при закупівлі нехарчової продукції (автоклавів, ЗІЗ тощо) треба звертати увагу на наявність декларації відповідності матеріально-технічної бази та національного знака відповідності.
Особливу увагу звернули на обов’язки роботодавця, згідно статті 13 Закону України «Про охорону праці» щодо втілення заходів по створенню безпечних умов праці на кожному робочому місці та профілактику виробничого травматизму. Було наголошено на безпечних методах виконання робіт та на відповідності обладнання та виробничих приміщень, де вони експлуатуються, вимогам законодавства, на необхідність та порядок своєчасного проведення навчання та інструктажів з охорони праці.

Попередня статтяНаступна стаття

У Добропіллі нагородили лауреатів конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» на регіональному рівні 0 24

Сьогодні у ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» пройшло нагородження переможців конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» на регіональному рівні за участю фахівців відділу гірничотехнічного нагляду у Добропільському регіоні. Дітей нагородили цінними подарунками у трьох вікових групах від 6 до 18 років, в рамках святкування Всесвітнього дня охорони праці.

При підготовці робіт діти проявили жвавий інтерес та ентузіазм. Кожен малюнок – вираження творчої індивідуальності, кожна представлена робота – кропітка праця. Конкурсанти в своїх малюнках відобразили своє бачення того, як охорона праці функціонує на робочих місцях їх батьків.

Юні художники дуже старалися продемонструвати знання і майстерність, підкорити своєю щирістю, тому вибрати кращих, визначити переможців для журі було дуже важко.

 – Ю. Воротиленко

Метою конкурсу є формування свідомої позиції молоді щодо значення і місця здорових та безпечних умов праці у різних сферах діяльності. А також звернення уваги дітей та молоді, як майбутніх працівників, на значущість безпеки праці та збереженні життя і здоров’я у процесі трудової діяльності.

Щорічно організатори конкурсу сподіваються, що завдяки його проведенню дитяча творчість змусить батьків замислитись над важливістю дотримання охорони праці на роботі.

Для представників Управління Держпраці проведено технічне навчання 0 21

     Головний спеціаліст відділу управління персоналом Владислава Пашенко провела технічне навчання для представників відділу нагляду в агропромисловому комплексі, житлово-комунальному господарстві та соціально-культурній сфері та відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму за темою: «Загальні положення Закону України «Про державну службу», правовий статус державного службовця».
     Державна служба – це публічна, професійна, політично неупереджена діяльність із практичного виконання завдань і функцій держави (аналізу державної політики, забезпечення реалізації, надання доступних і якісних адміністративних послуг, здійснення державного нагляду та контролю за дотриманням законодавства, управління державними фінансовими ресурсами, майном та контролю за їх використанням, управлінням персоналом державних органів, реалізації інших повноважень).

Фото Головне управління Держпраці у Донецькій області.
Державний службовець – це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов’язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.

     Також були розглянуті питання про державну мову та було нагадано працівникам, що згідно Розпорядження № 1 від 2017 року, всі працівники Головного управління Держпраці у Донецькій області повинні обов’язково використовувати державну мову під час виконання своїх посадових обов’язків.