Запобігання травматизму під час пересування у зимовий час 0 82

Статистичні дані виробничого травматизму показують динаміку зростання в зимовий час і основним видом нещасних випадків є падіння потерпілого під час пересування.
У холодну пору року вкрай загострюється питання безпечного пересування працівників по території підприємства і в приміщеннях, де підлога оброблена природними або штучними матеріалами з гладкою поверхнею.
При попаданні на гладку поверхню снігу, льоду або води – збільшується ризик падіння і отримання травми, яка відповідно до чинного законодавства безперечно буде пов’язана з виробництвом.
Питання ковзання по поверхні особливо гостро стоїть на тих підприємствах, де на підлогу виробничих приміщень може потрапляти вода, жир, масло тощо. Так, якщо взимку в неопалюваних складах, гаражах підлога може покриватися льодом після попадання води, то зайве нагадувати про небезпеку зимових слизьких доріг на відкритій території підприємства. 
Нормативними документами в діючих будівельних нормах чітко не визначені параметри безпечної шорсткості поверхонь, по яких пересуваються люди. Але є загальні вимоги в деяких документах: вимоги по очищенню території підприємства від снігу містять всі галузеві правила з охорони праці. Крім того, Правила пожежної безпеки України вимагають очищати від снігу дороги, проїзди, проходи до будівель, споруд і утримувати їх в справному стані.
Згідно Технічного регламенту будівельних виробів, будівель і споруд, в процесі експлуатації споруд мають бути виключені ризики нещасних випадків. ДБН В.1.2-9-2008 «Основні вимоги до будівель і споруд. Безпека експлуатації» визначає ризик падіння після ковзання і також цей документ встановлює, що для запобігання падіння після ковзання будівельні вироби повинні мати обмеження по слизькості. У свою чергу показник слизькості залежить від характеристик покриття, а також наявності на ньому води або жиру. Важливим фактором запобігання ризикам падіння є відповідні властивості будівельних виробів, які утворюють поверхню для переміщення людей. Слизькість поверхонь будівельних виробів може бути визначена візуально, випробуваннями за стандартизованими методами або обчисленнями, з урахуванням різних параметрів.
Проектні організації при розробці документації зазвичай намагаються дотримуватись нормативних вимог щодо слизькості шляхів пересування людей. Однак, замовники часто нехтують цими вимогами, як правило, в прагненні зменшення будівельних витрат. Тому, особливо при поточних ремонтах приміщень і будівель, замовникам необхідно підходити з розумним вибором і використанням матеріалів, які створюють ризик падіння працівників після ковзання.

Попередня статтяНаступна стаття

У дошкільному закладі Новогродівки інспектор Управління проводив семінар-нараду 0 19

24 травня у дошкільному навчальному закладі №34 «Білочка» Новогродівки головний державний інспектор відділу нагляду в агропромисловому комплексі, житлово-комунальному господарстві та соціально-культурній сфері Олександр Яковенко провів семінар-нараду з питань охорони праці в закладах освіти.
Під час наради були обговорені питання щодо охорони праці в закладах освіти, особливостей охорони праці в закладах освіти та обов’язковості проведення цільових інструктажів з охорони праці, якщо працівник виконує разову роботу не пов’язану з посадовими обов’язками, зазначеними у посадовій інструкції. Були розглянуто профілактичні заходи щодо запобігання випадків травмування, обов’язки керівників у забезпечені охорони праці в закладі. 
Також державний інспектор зосередив увагу на перевірці знань з питань охорони праці згідно НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці» та на деяких питаннях розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві згідно ПКМУ 1232 від 30.11.2011. Було надано методичну допомогу з питань охорони праці.

Інспектор відділу нагляду у будівництві провів консультацію з представником ТОВ «Краматорський шифер» 0 19

24 травня головний державний інспектор відділу нагляду у будівництві, котлонагляді та за підйомними спорудами управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Віктор Поляцко провів консультацію з інженером з охорони праці ТОВ «Краматорський шифер» Борисом Жулином за темою: «Правила охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском».

В ході проведення консультації виникали питання щодо змін в нових правилах, навчання керівного і обслуговуючого персоналу тощо. В ході консультації були надані конкретні відповіді на питання щодо теми заходу.