Запобігання травматизму під час пересування у зимовий час 0 96

Статистичні дані виробничого травматизму показують динаміку зростання в зимовий час і основним видом нещасних випадків є падіння потерпілого під час пересування.
У холодну пору року вкрай загострюється питання безпечного пересування працівників по території підприємства і в приміщеннях, де підлога оброблена природними або штучними матеріалами з гладкою поверхнею.
При попаданні на гладку поверхню снігу, льоду або води – збільшується ризик падіння і отримання травми, яка відповідно до чинного законодавства безперечно буде пов’язана з виробництвом.
Питання ковзання по поверхні особливо гостро стоїть на тих підприємствах, де на підлогу виробничих приміщень може потрапляти вода, жир, масло тощо. Так, якщо взимку в неопалюваних складах, гаражах підлога може покриватися льодом після попадання води, то зайве нагадувати про небезпеку зимових слизьких доріг на відкритій території підприємства. 
Нормативними документами в діючих будівельних нормах чітко не визначені параметри безпечної шорсткості поверхонь, по яких пересуваються люди. Але є загальні вимоги в деяких документах: вимоги по очищенню території підприємства від снігу містять всі галузеві правила з охорони праці. Крім того, Правила пожежної безпеки України вимагають очищати від снігу дороги, проїзди, проходи до будівель, споруд і утримувати їх в справному стані.
Згідно Технічного регламенту будівельних виробів, будівель і споруд, в процесі експлуатації споруд мають бути виключені ризики нещасних випадків. ДБН В.1.2-9-2008 «Основні вимоги до будівель і споруд. Безпека експлуатації» визначає ризик падіння після ковзання і також цей документ встановлює, що для запобігання падіння після ковзання будівельні вироби повинні мати обмеження по слизькості. У свою чергу показник слизькості залежить від характеристик покриття, а також наявності на ньому води або жиру. Важливим фактором запобігання ризикам падіння є відповідні властивості будівельних виробів, які утворюють поверхню для переміщення людей. Слизькість поверхонь будівельних виробів може бути визначена візуально, випробуваннями за стандартизованими методами або обчисленнями, з урахуванням різних параметрів.
Проектні організації при розробці документації зазвичай намагаються дотримуватись нормативних вимог щодо слизькості шляхів пересування людей. Однак, замовники часто нехтують цими вимогами, як правило, в прагненні зменшення будівельних витрат. Тому, особливо при поточних ремонтах приміщень і будівель, замовникам необхідно підходити з розумним вибором і використанням матеріалів, які створюють ризик падіння працівників після ковзання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Попередня статтяНаступна стаття

У Краматорську разом с представниками Фонду соц. страхування спеціалісти Управління читали лекцію 0 27

Головний державний інспектор відділу нагляду у металургії, машинобудуванні та енергетиці О. Комель прийняла участь у семінарі, організованому Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професіональних захворювань у м. Краматрськ. 
На семінарі були висвітлені питання загального травматизму у місті Краматорськ, загальний травматизм у Донецькій області, професійні захворювання по області, профілактика професійних захворювань та своєчасного проведення медичних оглядів. 
О. Комель довела до відома присутніх інформацію про травматизм у машинобудівній галузі міста Краматорськ та у Донецькій області.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

У Криворізькій сільській раді інспектор відділу нагляду в агропромисловому комплексі проводив семінар 0 29

Головний державний інспектор відділу нагляду в агропромисловому комплексі, житлово-комунальному господарстві та соціально-культурній сфері Анатолій Мельник провів в Криворізькій сільській раді семінар на тему: «Дотримання законодавства України про працю в частині: охорони праці та пожежної безпеки». 
На семінарі Анатолій Мельник зазначив основні аспекти вимог законодавства України про охорону праці та правил пожежної безпеки, а також профілактики нещасних випадків та їх попередження у зимовий період року, проведення навчання та інструктажів з питань охорони праці, порядку організації ефективної роботи, спрямованої на створення належних, безпечних і здорових умов праці та запобігання виробничого травматизму працівниками сільської ради при виконанні службових обов’язків. 


В ході семінару були надані відповіді та роз’яснення на запитання присутніх щодо безпечної експлуатації електроприладів, стосовно дотримання вимог законодавства України з охорони праці, медичних оглядів, профілактики професійних захворювань та 
інше.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: