В Управлінні Держпраці під головуванням заступника начальника проведено нараду 0 79

Фахівцями Головного управління Держпраці у Донецькій області задля виконання завдань щодо додержання законодавства про працю, зайнятість населення та працевлаштування осіб з інвалідністю, проведено нараду за участю начальника управління з питань праці, начальників відділів управління з питань праці та головних державних інспекторів. 
Під головуванням заступника начальника Ганни Зуб обговорені питання щодо збільшення кількості превентивних заходів, адже саме інформування населення та роботодавців є важливим важелем для розвитку свідомого населення та дисциплінованої правової держави. Відповідно до п. 33 Порядку 295 проводяться відвідування роботодавців, зокрема, відповідно до п. 31 роботодавці самі можуть ініціювати за письмовою заявою відвідування, за яким інспектори праці проводять аналіз стану дотримання законодавства про працю та надають рекомендації щодо його застосування. За результатами проведеного аналізу складається довідка стану дотримання законодавства про працю. 
Також було наголошено на виконанні поставлених завдань за результатами нарад управління: 4 січня щодо вдосконалення розгляду звернень громадян, оперативного реагування на кожне повідомлення про факти використання не задекларованої праці; 9 січня щодо контролю за здійсненням санітарно-гігієнічних характеристик умов праці; 10 січня щодо контролю за сплатами штрафів суб’єктами господарювання, та у разі несплати, направлення матеріалів до Державної Виконавчої служби Міністерства Юстиції України. 
Начальник управління з питань праці Геннадій Ткаченко наголосив на постійному контролі за підприємствами-боржниками та оперативному реагуванні на кожне повідомлення про факти заборгованості із виплати заробітної плати. Процес децентралізації влади триває, Управлінням активізована робота із органами місцевого самоврядування в частині організації контролю за додержанням законодавства про працю. Начальник управління зазначив про тісну співпрацю та об’єднання спільних зусиль з інспекторами праці ОМС. Процес децентралізації є досить позитивним, адже ОМС на місцях більш детально мають можливість всебічно надавати роз’яснення, проводити роботу з боржниками-підприємствами, здійснювати превентивні заходи з суб’єктами господарювання з метою найбільш ефективного дотримання законодавства про працю.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Попередня статтяНаступна стаття

На АО «ПО «КОНТІ» інспектор відділу нагляду у будівництві приймала участь у круглому столі з охорони праці 0 20

Головний державний інспектор відділу нагляду у будівництві, котлонагляді та за підйомними спорудами Наталія Шевченко прийняла участь у круглому столі за темою: «Безпечна експлуатація виробничих будівель та споруд. Загальні питання охорони праці. Профілактика травматизму на виробництві» на АО «ПО «КОНТІ» за підтримки Фонду соціального страхування в особі завідувача сектору страхових експертів з охорони праці Костянтинівського міського відділення Управління ВД ФСС України в Донецькій області Кондратенко Сергія. 
На засіданні круглого столу було акцентовано увагу на ст. 13 Закону України «Про охорону праці» де вказано, що роботодавець забезпечує належне утримання будівель та споруд і моніторинг за їх технічним станом. Було доведено до відома про необхідність:
• періодичного обстеження будівель і споруд з метою оцінки їх технічного стану;
• наявність паспортів будівель і споруд; 
• наказу по підприємству про створення служби спостереження за безпечною експлуатацією будівель і споруд; 
• розробки та затвердження Положення служби спостереження за безпечною експлуатацією будівель і споруд; 
• наказу з визначенням об’єктів, які підлягають обстеженню, видів і термінів обстеження; 
• наказу про закріплення за цехами, відділами та іншими підрозділами, які займають зазначені площі всі виробничі будівлі та споруди; 
• наказу про призначення складу комісії із загального огляду будівель і споруд; 
• при осінніх та весняних оглядах складання актів за результатами, в яких вказуються дефекти та необхідність розробки і затвердження керівником підприємства річних планів (графіків) попереджувальних ремонтів будівель і споруд.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

У Мирнограді проходило засідання комісії зі спеціального розслідування аварії на ПАТ «Шахтоуправління «Покровське» 0 28

Відбулося засідання комісії зі спеціального розслідування аварії з груповим нещасним випадком, яка сталася 22 січня 2018 року о 15 годині 05 хвилин з робітниками ПАТ «Шахтоуправління «Покровське» у 12 південній «біс» лаві блоку 10. На засіданні було заслухано доповідь начальника медично-оздоровчої служби ПАТ «ШУ «Покровське» щодо стану постраждалих в аварії у 12 південній «біс» лаві блоку №10. Згідно наданої інформації останні 3 потерпілі виписані з м. Краматорськ на амбулаторне лікування у м. Покровськ.


Про хід ліквідації аварії у 12 південній «біс» лаві блоку №10 доповів головний інженер ПАТ «ШУ «Покровське» О. Янжула.
Наступне засідання комісії призначено на 27.02.2018, на якому буде розглянуто питання щодо можливості обстеження аварійної дільниці членами експертної комісії та комісії зі спеціального розслідування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: