В Управлінні Держпраці під головуванням заступника начальника проведено нараду 0 110

Фахівцями Головного управління Держпраці у Донецькій області задля виконання завдань щодо додержання законодавства про працю, зайнятість населення та працевлаштування осіб з інвалідністю, проведено нараду за участю начальника управління з питань праці, начальників відділів управління з питань праці та головних державних інспекторів. 
Під головуванням заступника начальника Ганни Зуб обговорені питання щодо збільшення кількості превентивних заходів, адже саме інформування населення та роботодавців є важливим важелем для розвитку свідомого населення та дисциплінованої правової держави. Відповідно до п. 33 Порядку 295 проводяться відвідування роботодавців, зокрема, відповідно до п. 31 роботодавці самі можуть ініціювати за письмовою заявою відвідування, за яким інспектори праці проводять аналіз стану дотримання законодавства про працю та надають рекомендації щодо його застосування. За результатами проведеного аналізу складається довідка стану дотримання законодавства про працю. 
Також було наголошено на виконанні поставлених завдань за результатами нарад управління: 4 січня щодо вдосконалення розгляду звернень громадян, оперативного реагування на кожне повідомлення про факти використання не задекларованої праці; 9 січня щодо контролю за здійсненням санітарно-гігієнічних характеристик умов праці; 10 січня щодо контролю за сплатами штрафів суб’єктами господарювання, та у разі несплати, направлення матеріалів до Державної Виконавчої служби Міністерства Юстиції України. 
Начальник управління з питань праці Геннадій Ткаченко наголосив на постійному контролі за підприємствами-боржниками та оперативному реагуванні на кожне повідомлення про факти заборгованості із виплати заробітної плати. Процес децентралізації влади триває, Управлінням активізована робота із органами місцевого самоврядування в частині організації контролю за додержанням законодавства про працю. Начальник управління зазначив про тісну співпрацю та об’єднання спільних зусиль з інспекторами праці ОМС. Процес децентралізації є досить позитивним, адже ОМС на місцях більш детально мають можливість всебічно надавати роз’яснення, проводити роботу з боржниками-підприємствами, здійснювати превентивні заходи з суб’єктами господарювання з метою найбільш ефективного дотримання законодавства про працю.

Попередня статтяНаступна стаття

В Управлінні Держпраці відбулось публічне складання Присяги державного службовця 0 27

Відповідно до статті 36 Закону України «Про державну службу», 18 червня відбулось публічне складання Присяги державного службовця ОВЧИННИКОВОЇ Марини Володимирівни, призначеної на посаду головного державного інспектора спеціалізованого відділу геолого-маркшейдерського нагляду, переробки корисних копалин, реструктуризації та шахтного будівництва управління гірничого нагляду. 
Виголошення Присяги державного службовця відбулось у присутності начальника спеціалізованого відділу геолого-маркшейдерського нагляду, переробки корисних копалин, реструктуризації та шахтного будівництва управління гірничого нагляду Олега Ліщенко та головних спеціалістів відділу управління персоналом Владислави Пашенко та Кароліни Діброви.
Новопризначеному головному державному інспектору було надано роз’яснення, що особа, яка вперше займає посаду державної служби, набуває статусу державного службовця з дня складення Присяги державного службовця.

Фахівці гірничого управління проводили семінар на ТОВ «Краснолиманське» 0 11

Начальник спеціалізованого відділу геолого-маркшейдерського нагляду, переробки корисних копалин, реструктуризації та шахтного будівництва О. Ліщенко та головний державний інспектор спеціалізованого відділу гірничого нагляду і контролю А. Заморєєв провели семінар-нараду з фахівцями ТОВ «Краснолиманське» з питань організації роботи, спрямованої на створення належних, безпечних і здорових умов праці та запобігання виробничого травматизму.
Фахівцями Управління Держпраці було роз’яснено вимоги ДНАОП 10.0-7.06-86 «Вказівки про порядок і контроль безпечного ведення гірничих робіт в небезпечних зонах». На прикладі гірничо-геологічних умов в межах гірничого відводу ТОВ «Краснолиманське» були розглянуті небезпечні зони, що виникають під впливом геомеханічних процесів, обумовлені геологічними чинниками, які небезпечні з прориву води та зони, обумовлені гірничо-технічними чинниками.
Також було розглянуто як при складані плану розвитку гірничих робіт на рік розроблюється план гірничо-технічних, геологічних і гідрогеологічних робіт, спрямованих на виявлення небезпечних ділянок та як оформлюються такі технічні звіти.
Семінар пройшов у формі конструктивного діалогу, спеціалісти надали відповіді на поставлені запитання.