На ПрАТ «ЦЗФ «Україна» фахівцями Управління проведений круглий стіл з робітниками підприємства 0 85

В рамках взаємодії між управліннями та структурними підрозділами ГУ Держпраці  у Донецькій області 19 січня 2018 року заступником начальника відділу гірничотехнічного нагляду у Селидівському регіоні А. Мусінським, заступником начальника відділу нагляду на транспорті та зв’язку С. Пантєлєєвим та головним державним інспектором відділу контролю західного напрямку управління з питань праці  А. Маруховою  у ПрАТ «ЦЗФ «Україна» було проведено круглий стіл  на тему: «Стан охорони праці та виробничого травматизму на вугледобувних та вуглепереробних  підприємствах, які експлуатують автомобільний транспорт. Дотримання вимог законодавства про працю в частині мінімальних гарантій оплати праці».

У своєму виступі заступник начальника відділу гірничотехнічного  нагляду у Селидівському регіоні  (управління гірничого нагляду) А. Мусінський розповів працівникам ПрАТ «ЦЗФ «Україна»  про стан охорони праці та аналіз виробничого травматизму на вугледобувних та вуглепереробних  підприємствах, а також назвав причини та обставини смертельних та нещасних випадків з тяжкими наслідками, що сталися на підприємствах Селидівського регіону та назвав заходи, які необхідно виконувати для усунення причин настання нещасних випадків.

Заступник начальника відділу нагляду  на транспорті та зв’язку (управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки)  С. Пантєлєєв звернув увагу працівників підприємства на стан охорони праці та аналіз виробничого травматизму на підприємствах, які експлуатують автомобільний транспорт. Також ознайомив з причинами та обставинами смертельних нещасних випадків та нещасних випадків  з тяжкими наслідками, які сталися на підприємствах Донецької області та підкреслив заходи, які необхідно виконувати щоб усунити причини настання нещасних випадків.

Головний державний інспектор відділу контролю західного напрямку (управління з питань праці) А. Марухова доповідала про те, що законом приведено поняття мінімальної заробітної плати у відповідність до європейської практики та міжнародних норм. З першого січня 2018 року прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб Законом України „Про Державний бюджет України на 2018 рік”, затверджено у розмірі 1 762 гривень, мінімальну заробітну плату в місячному розмірі – 3 723 гривень, у погодинному розмірі – 22,41 гривні. Згідно з Законом при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Попередня статтяНаступна стаття

На АО «ПО «КОНТІ» інспектор відділу нагляду у будівництві приймала участь у круглому столі з охорони праці 0 20

Головний державний інспектор відділу нагляду у будівництві, котлонагляді та за підйомними спорудами Наталія Шевченко прийняла участь у круглому столі за темою: «Безпечна експлуатація виробничих будівель та споруд. Загальні питання охорони праці. Профілактика травматизму на виробництві» на АО «ПО «КОНТІ» за підтримки Фонду соціального страхування в особі завідувача сектору страхових експертів з охорони праці Костянтинівського міського відділення Управління ВД ФСС України в Донецькій області Кондратенко Сергія. 
На засіданні круглого столу було акцентовано увагу на ст. 13 Закону України «Про охорону праці» де вказано, що роботодавець забезпечує належне утримання будівель та споруд і моніторинг за їх технічним станом. Було доведено до відома про необхідність:
• періодичного обстеження будівель і споруд з метою оцінки їх технічного стану;
• наявність паспортів будівель і споруд; 
• наказу по підприємству про створення служби спостереження за безпечною експлуатацією будівель і споруд; 
• розробки та затвердження Положення служби спостереження за безпечною експлуатацією будівель і споруд; 
• наказу з визначенням об’єктів, які підлягають обстеженню, видів і термінів обстеження; 
• наказу про закріплення за цехами, відділами та іншими підрозділами, які займають зазначені площі всі виробничі будівлі та споруди; 
• наказу про призначення складу комісії із загального огляду будівель і споруд; 
• при осінніх та весняних оглядах складання актів за результатами, в яких вказуються дефекти та необхідність розробки і затвердження керівником підприємства річних планів (графіків) попереджувальних ремонтів будівель і споруд.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

У Мирнограді проходило засідання комісії зі спеціального розслідування аварії на ПАТ «Шахтоуправління «Покровське» 0 28

Відбулося засідання комісії зі спеціального розслідування аварії з груповим нещасним випадком, яка сталася 22 січня 2018 року о 15 годині 05 хвилин з робітниками ПАТ «Шахтоуправління «Покровське» у 12 південній «біс» лаві блоку 10. На засіданні було заслухано доповідь начальника медично-оздоровчої служби ПАТ «ШУ «Покровське» щодо стану постраждалих в аварії у 12 південній «біс» лаві блоку №10. Згідно наданої інформації останні 3 потерпілі виписані з м. Краматорськ на амбулаторне лікування у м. Покровськ.


Про хід ліквідації аварії у 12 південній «біс» лаві блоку №10 доповів головний інженер ПАТ «ШУ «Покровське» О. Янжула.
Наступне засідання комісії призначено на 27.02.2018, на якому буде розглянуто питання щодо можливості обстеження аварійної дільниці членами експертної комісії та комісії зі спеціального розслідування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: