Протидія торгівлії людьми 0 120

Щороку близько двох мільйонів людей в Україні стають жертвами трудового рабства. В пошуках кращої долі громадяни не усвідомлено віддають себе в руки злочинців. У нашій державі злочин досить поширений, особливо щодо молодих жінок і дівчат, які вербуються для роботи за кордоном і там використовуються злочинцями у своїх корисливих мотивах. Відповідно до ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Основні засади протидії торгівлі людьми визначені в таких міжнародно-право¬вих актах, як Загальна декларація прав людини (1948), Конвенція про забо¬рону торгівлі людьми та експлуатації проституції третіми особами (1949), Європейська конвенція про захист прав і основних свобод людини (1950), Додаткова конвенція про заборону рабства, работоргівлі, а також ана¬логічних рабству інститутів і практики (1956), Протокол про попередження та припинення торгівлі людьми, особливо жінками та дівчатами, і покаран¬ня за неї, який доповнює Конвенцію ООН проти транснаціональної ор¬ганізованої злочинності (2000), Законом України «Про протидію торгівлі людьми» № 3739-17 від 09.02.2015 та інші. Шляхами залучення до рабства являється: вербування, перевезення, передача, приховування, одержання людей. В умов інформаційних технологій розповсюдженим являються такі види вербування як шлюбні агентства, модельні агентства, запрошення на навчання, фірми про працевлаштування, які мають завуальований характер. З метою забезпечення захисту життя і здоров’я, прав і свобод громадян, зміцнення правопорядку, запобігання зникненню людей, нелегальному виїзду громадян України за її межі для працевлаштування, Управлінням Держпраці у Донецькій області вживаються заходи щодо скорочення безробіття, в першу чергу серед жінок, випускників шкіл та інших навчальних закладів, встановлення фактів неоформлених трудових відносин та винесення приписів для усунення порушень вимог ст. 21 та ст. 24 КЗпП України в частині належного оформлення найманої праці. Адже саме безробіття в державі являється чинником, через який громадяни виявляють бажання виїзду за межі кордону, і в міру своєї необізнаності все частіше попадають в трудове рабство. 
Увага, важливим є встановлення законного статусу роботи за кордоном, тобто до виїзду обов’язково треба отримати робочу візи. Також ознайомтесь з правами працівників та мігрантів у країні призначення. У більшості країн встановлені стандарти мінімального рівня оплати праці, максимальної тривалості робочого дня та компенсацій у випадку нещасних випадків на виробництві. Обов’язково запитайте у свого закордонного роботодавця про медичне обслуговування та соціальний захист, на який Ви можете сподіватись. Пам’ятайте, що роботодавці мають обов’язки по відношенню до своїх працівників. Відстоювати свої інтереси у суді можна лише тоді, коли роботодавець працює законно. Тому заздалегідь перевіряйте законність здійснення кадровою агенцією чи роботодавцем діяльність по працевлаштуванню, насамперед, перевіряйте наявність необхідних документів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Попередня статтяНаступна стаття

ПОВІДОМЛЕННЯ про оприлюднення проекту наказу Міністерства соціальної політики України „Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів з охорони праці” 0 299

Державною службою України з питань праці відповідно до законів України „Про охорону праці” та „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” опрацьовано проект наказу Міністерства соціальної політики України „Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів з охорони праці”.

Проект наказу розроблений з метою внесення змін до Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів, затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 01 вересня 2008 року № 190, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07 жовтня 2008 року за № 937/15628, та Правил будови і безпечної експлуатації трубопроводів пари та гарячої води, затверджених наказом Комітету по нагляду за охороною праці Міністерства праці та соціальної політики України від 08 вересня 1998 року № 177, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 07 жовтня 1998 року за № 636/3076, щодо скасування вимог обов’язкової реєстрації (перереєстрації) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки в територіальних органах Держпраці.

Зауваження та пропозиції просимо надсилати на адресу:

Державна служба України з питань праці, вул. Десятинна, 14, м. Київ, 01601; e-mail: dsp@dsp.gov.ua.

Зауваження і пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються у місячний термін у письмовому або електронному вигляді.

Проект наказу

ЗМІНИ до деяких нормативно-правових актів з охорони праці

Пояснювальна записка

Порівняльна таблиця

Аналіз регуляторного впливу

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завдяки роботі інспекторів праці підприємства-боржники погасили 516,5 мільйона гривень заборгованості із заробітної плати 0 198

За оперативними даними Держпраці, впродовж січня-вересня 2017 року інспекторами праці проведено 826 заходів державного нагляду на 614 підприємствах-боржниках, які мали заборгованість із виплати заробітної плати у сумі 1 млрд 567 млн гривень. 
На вимоги інспекторів праці підприємства-боржники погасили заборгованість із виплати заробітної плати на суму 516,5 млн грн., тобто підприємства повністю чи частково розрахувалися з 119 тис. 659 працівниками. 
За результатами перевірок підприємств-боржників складено та передано до суду 332 протоколи про адміністративне правопорушення, на підставі яких на посадових осіб накладено штрафів на загальну суму 46,7 тис. гривень. 
Окрім того, відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України за порушення строків виплати заробітної плати посадовими особами Держпраці винесено 801 постанову про накладення фінансових санкцій у сумі 7,5 млн гривень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: