Інспектор гірничого управління проводила семінар у Добропіллі на шахті “Новодонецька” 0 61

Відповідно до Плану заходів зі зниження рівня травматизму на піднаглядових підприємствах, які допустили зростання травматизму зі смертельними наслідками та групові нещасні випадки, 12 січня головний державний інспектор відділу гірничотехнічного нагляду у Добропільському регіоні К. Кривенко у ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» ВСП «Шахтоуправління «Білозерське» Шахта «Новодонецька» провела семінар на тему: «Виконання заходів щодо усунення причин настання групового нещасного випадку, який стався 12 червня 2017 року з працівниками дільниці №3».
Головним державним інспектором було акцентовано увагу на тому, що за 12 місяців 2017 року на підконтрольних підприємствах відділу гірничотехнічного нагляду у Добропільському регіоні сталось 3 нещасних випадки зі смертельним наслідком та 1 груповий нещасний випадок.
Старший начальник зміни служби охорони праці М. Лиманський доповів про обставини групового нещасного випадку, який стався на шахті «Новодонецька» ВСП «Шахтоуправління Білозерське» ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля». 12 червня 2017 року, внаслідок обвалення гірських порід в районі сполучення 3 північної лави ступінчатого уклону №1 пласта l3 горизонту 580 м. з вентиляційним штреком, що унеможливило нормальне провітрювання виробок 3 північної лави ступінчатого уклону №1 пласта l3 горизонту 580 м. і призвело до накопичення газу метану поверх гранично допустимого рівня, так сталась аварія з груповим нещасним випадком. Кількість потерпілих – 4, у тому числі з тяжкими наслідками – 4, без смертельних наслідків.
Особливо увагу було приділено виконанню заходів щодо усунення причин настання нещасного випадку (аварії).

Попередня статтяНаступна стаття

У ТОВ «Маріупольська Автошкола «Автолідер» посадові особи Управління проводили круглий стіл 0 12

19 січня проводився круглий стол на тему: «Порядок проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці». На офіційному заходів був присутній головний державний інспектор відділу нагляду на транспорті та зв’язку В. Швець, начальник відділу гігієни праці В. Стичинський, директор ТОВ «Маріупольська Автошкола «Автолідер» О. Романов та інші. 

Головний державний інспектор В. Швець розповідав про порядок організації навчання з питань охорони праці, вимоги Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці НГІАОП 0.00-4.12-05. Особливу увагу фахівець ГУ Держпраці у Донецькій області приділив навчанню і перевірці знань з питань охорони праці, також розглянувши порядок розробки та затвердження тематичних планів і програм навчання з питань охорони праці.

На ПрАТ «Глини Донбасу» спеціаліст гірничого управління читав лекцію з правил безпечної роботи з інструментами та приладами 0 13

19 січня начальник спеціалізованого відділу нагляду у гірничодобувній промисловості Олександр Вілков прийняв участь у семінарі з керівниками електричної та механічної служб та службою охорони праці на базі електромеханічного відділу  ПрАТ «Глини Донбасу» (ст. Мерцалово). Були обговорені вимоги правил безпечної роботи з інструментами та приладами.

Під час зустрічі обговорювалися основні проблемні питання, які виникають під час ведення ремонтних робіт з використанням слюсарного та електрифікованого ручного інструменту. Фахівці підприємства разом з Олександром Вілковим провели огляд робочих місць у електромеханічній майстерні підприємства та звернули увагу на обов´язки керівництва підприємства щодо втілення заходів по створенню безпечних умов праці відповідно вимогам Закону України «Про охорону праці», а також забезпечення виконання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці відносно прав робітників в області охорони праці.