Спеціаліст відділу нагляду у будівництві, котлонагляді і за підйомними спорудами провів низку заходів з попередження нещасних випадків на виробництві 0 33

Одними з пріоритетних напрямків ГУ Держпраці у Донецкій області є попередження нещасних випадків на виробництві, попередження травматизму та недопущення порушень законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, що можуть призвести до нещасних випадків та травмування працівників. Тому фахівці управління постійно організовують та проводять превентивні заходи (наради, семінари, круглі столи тощо) на підприємствах, а саме головний державний інспектор відділу нагляду у будівництві, котлонагляді і за підйомними спорудами О. Колесніков прийняв участь у наступних заходах:
На початку року у КП «Служба Єдиного Замовника» Авдіївської міської ради провів нараду з посадовими особами підприємства (представники служби охорони праці, інженерно-технічні працівники) за темою: «Організація безпечного обслуговування, експлуатації та нагляду за ліфтами, які встановлені у житлових будинках».
Було розглянуто основні питання щодо технічного обслуговування, проведення технічних оглядів, організації нагляду та експлуатації, ведення технічної документації, інструкцій, їх розробка та своєчасний перегляд у встановлені строки. 


Особливу увагу було звернено на своєчасне проходження навчання та перевірки знань працівниками з відповідних НПАОП, а також на проходження медичних оглядів працівниками у встановлені строки.
10 січня О. Колесніков провів позапланову перевірку ТОВ «РСІ» м. Мирноград щодо виконання усунення порушень, виявлених при проведенні попередньої перевірки на підставі звернення суб’єкта господарювання листом від 28.12.2017 року №286 про проведення вищевказаного заходу державного нагляду. Порушення усунені у повному обсязі, про що складено Акт перевірки.
11 січня було проведено технічну нараду у ТОВ «РСІ» м. Мирноград щодо підсумків виконання усунення порушень з проведеної перевірки, а також за наступною темою: «Безпека праці при виконанні робіт вантажопідіймальними кранами та обслуговуванні, нагляду і експлуатації посудин, що працюють під тиском».
Особливу увагу було звернено на недопущення порушення ЗУ №2694 «Про охорону праці» та неухильне дотримання законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки при виконанні робіт підвищеної небезпеки. Також було наголошено на своєчасному проходженні навчання і перевірки знань у працівників з відповідних НПАОП та важливість проходження періодичного медичного огляду у відповідні строки для виявлення та лікування хвороб на ранній стадії, при яких заборонено виконання робіт підвищеної небезпеки, де є необхідність спеціального професійного відбору.

Попередня статтяНаступна стаття

У ТОВ «Маріупольська Автошкола «Автолідер» посадові особи Управління проводили круглий стіл 0 12

19 січня проводився круглий стол на тему: «Порядок проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці». На офіційному заходів був присутній головний державний інспектор відділу нагляду на транспорті та зв’язку В. Швець, начальник відділу гігієни праці В. Стичинський, директор ТОВ «Маріупольська Автошкола «Автолідер» О. Романов та інші. 

Головний державний інспектор В. Швець розповідав про порядок організації навчання з питань охорони праці, вимоги Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці НГІАОП 0.00-4.12-05. Особливу увагу фахівець ГУ Держпраці у Донецькій області приділив навчанню і перевірці знань з питань охорони праці, також розглянувши порядок розробки та затвердження тематичних планів і програм навчання з питань охорони праці.

На ПрАТ «Глини Донбасу» спеціаліст гірничого управління читав лекцію з правил безпечної роботи з інструментами та приладами 0 13

19 січня начальник спеціалізованого відділу нагляду у гірничодобувній промисловості Олександр Вілков прийняв участь у семінарі з керівниками електричної та механічної служб та службою охорони праці на базі електромеханічного відділу  ПрАТ «Глини Донбасу» (ст. Мерцалово). Були обговорені вимоги правил безпечної роботи з інструментами та приладами.

Під час зустрічі обговорювалися основні проблемні питання, які виникають під час ведення ремонтних робіт з використанням слюсарного та електрифікованого ручного інструменту. Фахівці підприємства разом з Олександром Вілковим провели огляд робочих місць у електромеханічній майстерні підприємства та звернули увагу на обов´язки керівництва підприємства щодо втілення заходів по створенню безпечних умов праці відповідно вимогам Закону України «Про охорону праці», а також забезпечення виконання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці відносно прав робітників в області охорони праці.