Спеціаліст відділу нагляду у будівництві, котлонагляді і за підйомними спорудами провів низку заходів з попередження нещасних випадків на виробництві 0 119

Одними з пріоритетних напрямків ГУ Держпраці у Донецкій області є попередження нещасних випадків на виробництві, попередження травматизму та недопущення порушень законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, що можуть призвести до нещасних випадків та травмування працівників. Тому фахівці управління постійно організовують та проводять превентивні заходи (наради, семінари, круглі столи тощо) на підприємствах, а саме головний державний інспектор відділу нагляду у будівництві, котлонагляді і за підйомними спорудами О. Колесніков прийняв участь у наступних заходах:
На початку року у КП «Служба Єдиного Замовника» Авдіївської міської ради провів нараду з посадовими особами підприємства (представники служби охорони праці, інженерно-технічні працівники) за темою: «Організація безпечного обслуговування, експлуатації та нагляду за ліфтами, які встановлені у житлових будинках».
Було розглянуто основні питання щодо технічного обслуговування, проведення технічних оглядів, організації нагляду та експлуатації, ведення технічної документації, інструкцій, їх розробка та своєчасний перегляд у встановлені строки. 


Особливу увагу було звернено на своєчасне проходження навчання та перевірки знань працівниками з відповідних НПАОП, а також на проходження медичних оглядів працівниками у встановлені строки.
10 січня О. Колесніков провів позапланову перевірку ТОВ «РСІ» м. Мирноград щодо виконання усунення порушень, виявлених при проведенні попередньої перевірки на підставі звернення суб’єкта господарювання листом від 28.12.2017 року №286 про проведення вищевказаного заходу державного нагляду. Порушення усунені у повному обсязі, про що складено Акт перевірки.
11 січня було проведено технічну нараду у ТОВ «РСІ» м. Мирноград щодо підсумків виконання усунення порушень з проведеної перевірки, а також за наступною темою: «Безпека праці при виконанні робіт вантажопідіймальними кранами та обслуговуванні, нагляду і експлуатації посудин, що працюють під тиском».
Особливу увагу було звернено на недопущення порушення ЗУ №2694 «Про охорону праці» та неухильне дотримання законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки при виконанні робіт підвищеної небезпеки. Також було наголошено на своєчасному проходженні навчання і перевірки знань у працівників з відповідних НПАОП та важливість проходження періодичного медичного огляду у відповідні строки для виявлення та лікування хвороб на ранній стадії, при яких заборонено виконання робіт підвищеної небезпеки, де є необхідність спеціального професійного відбору.

Попередня статтяНаступна стаття

Фахівці Управління проводили круглий стіл на шахті “1/3 Новогродівська” 0 11

Заступник начальника відділу гірничотехнічного нагляду у Селидівському регіоні А. Мусінський та заступник начальника відділу нагляду на транспорті та зв’язку С. Пантєлєєв провели круглий стіл на тему: Роз’яснення законодавства з охорони праці та промислової безпеки при виконанні гірничотехнічних робіт та робіт при експлуатації автомобільного транспорту з працівниками ВП Шахта «1/3 Новогродівська» ДП «Селидіввугілля».
С. Пантєлєєв проінформував про основні вимоги «Правил охорони праці на автомобільному транспорті» НПАОП 0.00-1.62-12 при проведенні технічного обслуговування та під час ремонту рухомого складу підприємства.
А. Мусінський розповів про основні вимоги «Правил безпеки у вугільних шахтах» НПАОП 10.0-1.01-10 в частині дотримання протипожежного захисту та пожежної безпеки.

На шахті “Капітальна” у Мирнограді читали лекцію щодо забезпеченості підземних працівників саморятівниками 0 15

16 липня головний державний інспектор спеціалізованого відділу гірничого нагляду і контролю Вікторія Шевкун провела семінар-нараду з посадовими особами Служби «Охорона праці» ВП «Шахта» Капітальна» ДП «Мирноградвугілля» щодо забезпеченості підземних працівників саморятівниками.

На шахтах ДП «Мирноградвугілля» склалася непроста ситуація з забезпеченістю підземних працівників саморятівниками. Але порівнюючи І півріччя 2017 року та аналогічний період 2018 року, ситуація покращилась.
Згідно Наказу від 24.03.2008 N 53 «Про затвердження Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту» роботодавець зобов’язаний забезпечити за свій рахунок придбання, комплектування, видачу та утримання ЗІЗ відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору. Засоби індивідуального захисту, що передбачені у нормативно-правових актах з охорони праці, мають бути видані працівникам залежно від характеру й умов праці на строк носіння, який в будь-якому випадку не повинен перевищувати строку придатності, визначеного документами виробника (інструкціями з
експлуатації, паспортами тощо).
ЗІЗ видаються працівникам безоплатно, є власністю підприємства, обліковуються як інвентар і підлягають обов’язковому поверненню при: звільненні з підприємства, переведенні на тому ж підприємстві на іншу роботу або інше робоче місце, зміні виду робіт, введенні нових технологій, введенні нових або заміні наявних знарядь праці та в інших випадках, коли використання
виданих ЗІЗ не є необхідним, а також ппи закінченні строків їх використання замість одержуваних нових ЗІЗ.

Присутні посадові особи Служби «Охорона праці» ВП «Шахта «Капітальна» ДП «Мирноградвугілля» повідомили про намір в найкоротші строки придбати саморятівники для повноцінної роботи підприємства.