Спеціаліст відділу нагляду у будівництві, котлонагляді і за підйомними спорудами провів низку заходів з попередження нещасних випадків на виробництві 0 67

Одними з пріоритетних напрямків ГУ Держпраці у Донецкій області є попередження нещасних випадків на виробництві, попередження травматизму та недопущення порушень законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, що можуть призвести до нещасних випадків та травмування працівників. Тому фахівці управління постійно організовують та проводять превентивні заходи (наради, семінари, круглі столи тощо) на підприємствах, а саме головний державний інспектор відділу нагляду у будівництві, котлонагляді і за підйомними спорудами О. Колесніков прийняв участь у наступних заходах:
На початку року у КП «Служба Єдиного Замовника» Авдіївської міської ради провів нараду з посадовими особами підприємства (представники служби охорони праці, інженерно-технічні працівники) за темою: «Організація безпечного обслуговування, експлуатації та нагляду за ліфтами, які встановлені у житлових будинках».
Було розглянуто основні питання щодо технічного обслуговування, проведення технічних оглядів, організації нагляду та експлуатації, ведення технічної документації, інструкцій, їх розробка та своєчасний перегляд у встановлені строки. 


Особливу увагу було звернено на своєчасне проходження навчання та перевірки знань працівниками з відповідних НПАОП, а також на проходження медичних оглядів працівниками у встановлені строки.
10 січня О. Колесніков провів позапланову перевірку ТОВ «РСІ» м. Мирноград щодо виконання усунення порушень, виявлених при проведенні попередньої перевірки на підставі звернення суб’єкта господарювання листом від 28.12.2017 року №286 про проведення вищевказаного заходу державного нагляду. Порушення усунені у повному обсязі, про що складено Акт перевірки.
11 січня було проведено технічну нараду у ТОВ «РСІ» м. Мирноград щодо підсумків виконання усунення порушень з проведеної перевірки, а також за наступною темою: «Безпека праці при виконанні робіт вантажопідіймальними кранами та обслуговуванні, нагляду і експлуатації посудин, що працюють під тиском».
Особливу увагу було звернено на недопущення порушення ЗУ №2694 «Про охорону праці» та неухильне дотримання законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки при виконанні робіт підвищеної небезпеки. Також було наголошено на своєчасному проходженні навчання і перевірки знань у працівників з відповідних НПАОП та важливість проходження періодичного медичного огляду у відповідні строки для виявлення та лікування хвороб на ранній стадії, при яких заборонено виконання робіт підвищеної небезпеки, де є необхідність спеціального професійного відбору.

Попередня статтяНаступна стаття

За зверненням ТОВ «МЕТІНВЕСТ-МРМЗ» проведено позапланові перевірки вантажопідіймальних кранів 0 37

     За зверненням Товариства з обмеженою відповідальністю «МЕТІНВЕСТ–Маріупольський ремонтно-механічний завод» були проведені позапланові перевірки вантажопідіймальних кранів після їх модернізації у ремонтно-механічних цехах №3 та № 6 зазначеного підприємства.  

     Перевірки проводились головними державними інспекторами відділу нагляду на виробництвах підвищеної небезпеки у місті Маріуполь Дмитром Немченковим, Сергієм Кутіним та Сергієм Хмельніченком.

     Під час перевірок інспекторами було виявлено низку порушень нормативно-правових актів з охорони праці. Зазначені порушення не створюють безпосередню загрозу життю та здоров’ю працівників, але мають бути усунені у терміни, зазначені у виданих інспекторами приписах.

Фото Головне управління Держпраці у Донецькій області.

Державні інспектори відділу контролю західного напрямку провели відвідування фізичних осіб-підприємців Донецької області 0 30

     Головні державні інспектори відділу контролю західного напрямку Олена Федорова та  Яна Ковальова, відповідно до п.33 порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017р. № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» проведено відвідування  ФОП Чорний О.М., ФОП Решетньов С.І., ФОП Цимбал Є.І., ФОП Кисельов В.О., ФГ «Вибір», ФГ «Світлана», Добропільського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області.   

     Тематика відвідувань: «Негативні фактори нелегальної зайнятості»; «Недопущення дискримінації та стигматизації ВІЛ-інфікованих та членів їх сімей в аспекті законодавства про працю України»; «Дії роботодавця при отриманні від працівника листка тимчасової непрацездатності»; «Ознаки трудових відносин при виконанні робіт за цивільно-правовими договорами» за місцем розташування об’єктів.