Спеціалісти відділу нагляду на виробництвах підвищеної небезпеки у Маріуполі підводили підсумки стану травматизму у 2017 року 0 154

Підбиваючи підсумки 2017 року, вимушені пригадати про непоправимі втрати. 
Так, внаслідок 3-х нещасних випадків на території ПрАТ «ММК ім. Ілліча» протягом року загинуло 5 працівників, у тому числі 3 – під час групового нещасного випадку.
Перша трагедія сталася 19 лютого з вантажником зайнятим на розвантаженні гарячого агломерату на бункерній естакаді доменного цеху Олександром Авдєєнком. Працівник загинув внаслідок його затискання між рамою вагону та важелем відкриття кришки люка під час відкривання розвантажувального люку вагона-хопера, механізм якого був несправним. 


Під час групового нещасного випадку 14 липня внаслідок обвалення перекриття даху виробничої будівлі листопрокатного цеху 1700 ПрАТ «ММК ім. Ілліча» загинули 3 працівника підрядної організації ТОВ «Будівельно-монтажна компанія «Акцепт-Буд», що були залучені до виконання ремонтних робіт: інженер з охорони праці Ніна Орлова, виконавці робіт за цивільно-правовим договором Андрій Любецький та Микола Волинкін.
2 серпня загинула машиніст компресорних установок ПрАТ «ММК ім. Ілліча» Юлія Дікова, що отримала численні опіки тіла у приміщенні теплового пункту адміністративно-побутового комплексу №2 цеху холодного прокату комбінату.
Головний державний інспектор відділу нагляду на виробництвах підвищеної небезпеки у місті Маріуполь Олександр Бардаш провів нараду з фахівцями служби охорони праці підприємства. Під час зустрічі було проведено аналіз причин нещасних випадків на виробництві та заходів, що були вжиті для унеможливлення настання аналогічних випадків у майбутньому.

Попередня статтяНаступна стаття

Фахівці Управління проводили круглий стіл на шахті “1/3 Новогродівська” 0 11

Заступник начальника відділу гірничотехнічного нагляду у Селидівському регіоні А. Мусінський та заступник начальника відділу нагляду на транспорті та зв’язку С. Пантєлєєв провели круглий стіл на тему: Роз’яснення законодавства з охорони праці та промислової безпеки при виконанні гірничотехнічних робіт та робіт при експлуатації автомобільного транспорту з працівниками ВП Шахта «1/3 Новогродівська» ДП «Селидіввугілля».
С. Пантєлєєв проінформував про основні вимоги «Правил охорони праці на автомобільному транспорті» НПАОП 0.00-1.62-12 при проведенні технічного обслуговування та під час ремонту рухомого складу підприємства.
А. Мусінський розповів про основні вимоги «Правил безпеки у вугільних шахтах» НПАОП 10.0-1.01-10 в частині дотримання протипожежного захисту та пожежної безпеки.

На шахті “Капітальна” у Мирнограді читали лекцію щодо забезпеченості підземних працівників саморятівниками 0 15

16 липня головний державний інспектор спеціалізованого відділу гірничого нагляду і контролю Вікторія Шевкун провела семінар-нараду з посадовими особами Служби «Охорона праці» ВП «Шахта» Капітальна» ДП «Мирноградвугілля» щодо забезпеченості підземних працівників саморятівниками.

На шахтах ДП «Мирноградвугілля» склалася непроста ситуація з забезпеченістю підземних працівників саморятівниками. Але порівнюючи І півріччя 2017 року та аналогічний період 2018 року, ситуація покращилась.
Згідно Наказу від 24.03.2008 N 53 «Про затвердження Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту» роботодавець зобов’язаний забезпечити за свій рахунок придбання, комплектування, видачу та утримання ЗІЗ відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору. Засоби індивідуального захисту, що передбачені у нормативно-правових актах з охорони праці, мають бути видані працівникам залежно від характеру й умов праці на строк носіння, який в будь-якому випадку не повинен перевищувати строку придатності, визначеного документами виробника (інструкціями з
експлуатації, паспортами тощо).
ЗІЗ видаються працівникам безоплатно, є власністю підприємства, обліковуються як інвентар і підлягають обов’язковому поверненню при: звільненні з підприємства, переведенні на тому ж підприємстві на іншу роботу або інше робоче місце, зміні виду робіт, введенні нових технологій, введенні нових або заміні наявних знарядь праці та в інших випадках, коли використання
виданих ЗІЗ не є необхідним, а також ппи закінченні строків їх використання замість одержуваних нових ЗІЗ.

Присутні посадові особи Служби «Охорона праці» ВП «Шахта «Капітальна» ДП «Мирноградвугілля» повідомили про намір в найкоротші строки придбати саморятівники для повноцінної роботи підприємства.