Спеціалісти відділу нагляду на виробництвах підвищеної небезпеки у Маріуполі підводили підсумки стану травматизму у 2017 року 0 84

Підбиваючи підсумки 2017 року, вимушені пригадати про непоправимі втрати. 
Так, внаслідок 3-х нещасних випадків на території ПрАТ «ММК ім. Ілліча» протягом року загинуло 5 працівників, у тому числі 3 – під час групового нещасного випадку.
Перша трагедія сталася 19 лютого з вантажником зайнятим на розвантаженні гарячого агломерату на бункерній естакаді доменного цеху Олександром Авдєєнком. Працівник загинув внаслідок його затискання між рамою вагону та важелем відкриття кришки люка під час відкривання розвантажувального люку вагона-хопера, механізм якого був несправним. 


Під час групового нещасного випадку 14 липня внаслідок обвалення перекриття даху виробничої будівлі листопрокатного цеху 1700 ПрАТ «ММК ім. Ілліча» загинули 3 працівника підрядної організації ТОВ «Будівельно-монтажна компанія «Акцепт-Буд», що були залучені до виконання ремонтних робіт: інженер з охорони праці Ніна Орлова, виконавці робіт за цивільно-правовим договором Андрій Любецький та Микола Волинкін.
2 серпня загинула машиніст компресорних установок ПрАТ «ММК ім. Ілліча» Юлія Дікова, що отримала численні опіки тіла у приміщенні теплового пункту адміністративно-побутового комплексу №2 цеху холодного прокату комбінату.
Головний державний інспектор відділу нагляду на виробництвах підвищеної небезпеки у місті Маріуполь Олександр Бардаш провів нараду з фахівцями служби охорони праці підприємства. Під час зустрічі було проведено аналіз причин нещасних випадків на виробництві та заходів, що були вжиті для унеможливлення настання аналогічних випадків у майбутньому.

Попередня статтяНаступна стаття

Забезпечення прав дітей під постійною увагою ГУ Держпраці у Донецькій області 0 21

     Заступник начальника управління з питань праці Ігор Часник провів зустріч з начальником служби у справах дітей Нікольської райдержадміністрації Ольгою Внуковою. Під час зустрічі були обговорені питання реалізації превентивних заходів спрямованих на недопущення дитячої праці, а також порушень законодавства про працю неповнолітніх.
     Ігор Часник звернув увагу на трудові принци Глобального договору ООН. Згідно з принципом 5 Глобального договору ООН, ділові кола мають підтримувати ліквідацію дитячої праці. Серед підписантів Глобального договору є значна кількість українських підприємств та організацій. Наприклад у Донецькій області: підприємства групи «Метінвест», Добропільська міська рада та інші. (детально див. за посиланням https://globalcompact.org.ua/join/).
     Під час обговорення Ольга Внукова і Ігор Часник висловили спільну позицію, що недопущення дитячої праці потребує вжиття спільних заходів державних органів влади і органів місцевого самоврядування, громадських організацій, а також підприємств і організацій, що підтримують принципи соціальної відповідальності. Під час зустрічі визнано важливість реалізації наступних заходів:
– створення легальних робочих місць для учнівської молоді;
– залучення дітей до проектів, що сприяють розвитку у дітей творчих здібностей і навиків, мотивують їх до самоосвіти. Серед останніх можливе проведення літературних конкурсів, конкурсів малюнків із залученням широкого кола учасників та затвердженням призових фондів для нагородження конкурсантів у різних номінаціях; проекти з вивчення англійської мови та інформатики із залученням до участі у таких проектах студентської молоді вищих навчальних закладів.
     Національне та міжнародне законодавство щодо заборони дитячої праці та захисту прав дітей:
Міжнародне законодавство:
Конвенція ООН про права дитини від 20.11.1989 р.;
Конвенція МОП про заборону та негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці № 182 від 17.06.1999 р. (набула чинності для України у грудні 2001 р.);
Конвенція МОП про мінімальний вік для прийому на роботу № 138 від 26.06.1973 р.;
Рекомендація МОП щодо мінімаль¬ного віку для приймання на роботу № 146 від 26.06.1973 р.;
Рекомендація МОП щодо заборони та негайних дій з ліквідації найгірших форм дитячої праці № 190 від 17.06.1999 р.
Українське законодавство з питань прав дитини:
Конституція України (статті 24, 51, 52, 92)
Сімейний кодекс України (глави 13, 14 та ін.)
Цивільний кодекс України (ст.ст. 295, 1261 та ін.)
Житловий кодекс Української РСР (ст. 125 та ін.)
Закон України «Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей»
Закон України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»
Закон України «Про охорону дитинства»
Кодекс законів про працю.

Державний інспектор відділу гірничотехнічного нагляду у Добропільському регіоні провів технічне навчання 0 20

     Головний державний інспектор відділу гірничотехнічного нагляду у Добропільському регіоні Сергій Мурзенко провів для співробітників відділу технічне навчання на тему: «Вимоги Закону України «Про запобігання корупції», вимоги Закону України «Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності».

     По вищевказаним темам було розглянуто статті Законів України, які повинні використовувати у своїй роботі державні інспектори.

     Технічне навчання пройшло з користю для працівників відділу, адже пройшов обмін знаннями і досвідом.

Фото Головне управління Держпраці у Донецькій області.