Посадові особи транспортного відділу провели семінар у Маріупольській філії ТОВ «Мединський і К» 0 130

Фахівці відділу нагляду на транспорті та зв’язку: начальник відділу Д. Максимов та головний державний інспектор М. Карапіра провели у Маріупольській філії ТОВ «Мединський і К» семінар на тему: «Дотримання вимог законодавства України про безпеку праці у сфері транспорту».
На семінарі були присутні посадові особи Маріупольської філії ТОВ «Мединський і К»: директор філії С. Жигалко, заступник директора філії П. Фірсов, заступник генерального директора з охорони праці ТОВ «Мединський і К» С. Мороз, керівники структурних підрозділів підприємства та фахівці з безпеки дорожнього руху.
На семінарі Д. Максимов зазначив основні аспекти вимог законодавства України про охорону праці, зокрема про неухильне дотримання вимог «Правил охорони праці на автомобільному транспорті» (НПАОП 0.00-1.62-12), основні обов’язки роботодавців зі створення на підприємстві безпечних умов праці.


Начальник відділу нагляду на транспорті та зв’язку звернув особливу увагу на забезпечення безпеки дорожнього руху під час експлуатації транспортних засобів на лінії, обов’язкове проведення передрейсових та післярейсових медичних оглядів водіїв транспортних засобів згідно з «Положенням про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів» (затверджений наказом МОЗ України та МВС України від 31.01.2013р. №65/80 та зареєстрований у Мінюсті України 22.02.2013р. 
за №308/22840), утримання транспортних засобів у технічно справному стані. 
Було наведено статистичні дані з дорожньо-транспортних пригод в Донецькій області та в цілому по Україні, основні причини виникнення ДТП, однією з яких є формальний підхід до проведення передрейсових та післярейсових техоглядів транспортних засобів, відповідальність роботодавця за порушення законодавства з охорони праці та безпеки дорожнього руху. 


Головний державний інспектор М. Карапіра повідомив присутніх про взаємодію відділу нагляду на транспорті та зв’язку з відділом безпеки дорожнього руху Головного управління національної поліції у Донецькій області та Укртрансбезпекою у Донецькій області з питань безпеки дорожнього руху, профілактики виробничого травматизму на транспорті. Було наголошено на забезпеченні надання своєчасної інформації про виникнення нещасних випадків на підприємстві, роз’яснено деякі питання з розслідувань нещасних випадків згідно з «Порядком розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 р. № 1232. 
Директор Маріупольської філії ТОВ «Мединський і К» С. Жигалко висловився про низький стан підготовки фахівців автомобільного транспорту, зокрема водіїв та слюсарів-ремонтників, навчальними закладами, про велику текучість та недостатність кадрів. Розповів про позитивний досвід роботи підприємства з безпеки дорожнього руху, про прийняті заходи з попередження виробничого травматизму на підприємстві взагалі і, зокрема, на транспорті.
В ході семінару присутнім були надані відповіді та роз’яснення на запитання щодо Закону України «Про охорону праці», безпечної експлуатації технологічних транспортних засобів у зв’язку з відміною «Правил будови та безпечної експлуатації навантажувачів, вимог до обладнання та порядок роботи контрольно-технічних пунктів при здійсненні передрейсових та післярейсових техоглядів транспортних засобів та інші.

Попередня статтяНаступна стаття

За зверненням ТОВ «МЕТІНВЕСТ-МРМЗ» проведено позапланові перевірки вантажопідіймальних кранів 0 37

     За зверненням Товариства з обмеженою відповідальністю «МЕТІНВЕСТ–Маріупольський ремонтно-механічний завод» були проведені позапланові перевірки вантажопідіймальних кранів після їх модернізації у ремонтно-механічних цехах №3 та № 6 зазначеного підприємства.  

     Перевірки проводились головними державними інспекторами відділу нагляду на виробництвах підвищеної небезпеки у місті Маріуполь Дмитром Немченковим, Сергієм Кутіним та Сергієм Хмельніченком.

     Під час перевірок інспекторами було виявлено низку порушень нормативно-правових актів з охорони праці. Зазначені порушення не створюють безпосередню загрозу життю та здоров’ю працівників, але мають бути усунені у терміни, зазначені у виданих інспекторами приписах.

Фото Головне управління Держпраці у Донецькій області.

Державні інспектори відділу контролю західного напрямку провели відвідування фізичних осіб-підприємців Донецької області 0 30

     Головні державні інспектори відділу контролю західного напрямку Олена Федорова та  Яна Ковальова, відповідно до п.33 порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017р. № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» проведено відвідування  ФОП Чорний О.М., ФОП Решетньов С.І., ФОП Цимбал Є.І., ФОП Кисельов В.О., ФГ «Вибір», ФГ «Світлана», Добропільського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області.   

     Тематика відвідувань: «Негативні фактори нелегальної зайнятості»; «Недопущення дискримінації та стигматизації ВІЛ-інфікованих та членів їх сімей в аспекті законодавства про працю України»; «Дії роботодавця при отриманні від працівника листка тимчасової непрацездатності»; «Ознаки трудових відносин при виконанні робіт за цивільно-правовими договорами» за місцем розташування об’єктів.