Посадові особи транспортного відділу провели семінар у Маріупольській філії ТОВ «Мединський і К» 0 181

Фахівці відділу нагляду на транспорті та зв’язку: начальник відділу Д. Максимов та головний державний інспектор М. Карапіра провели у Маріупольській філії ТОВ «Мединський і К» семінар на тему: «Дотримання вимог законодавства України про безпеку праці у сфері транспорту».
На семінарі були присутні посадові особи Маріупольської філії ТОВ «Мединський і К»: директор філії С. Жигалко, заступник директора філії П. Фірсов, заступник генерального директора з охорони праці ТОВ «Мединський і К» С. Мороз, керівники структурних підрозділів підприємства та фахівці з безпеки дорожнього руху.
На семінарі Д. Максимов зазначив основні аспекти вимог законодавства України про охорону праці, зокрема про неухильне дотримання вимог «Правил охорони праці на автомобільному транспорті» (НПАОП 0.00-1.62-12), основні обов’язки роботодавців зі створення на підприємстві безпечних умов праці.


Начальник відділу нагляду на транспорті та зв’язку звернув особливу увагу на забезпечення безпеки дорожнього руху під час експлуатації транспортних засобів на лінії, обов’язкове проведення передрейсових та післярейсових медичних оглядів водіїв транспортних засобів згідно з «Положенням про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів» (затверджений наказом МОЗ України та МВС України від 31.01.2013р. №65/80 та зареєстрований у Мінюсті України 22.02.2013р. 
за №308/22840), утримання транспортних засобів у технічно справному стані. 
Було наведено статистичні дані з дорожньо-транспортних пригод в Донецькій області та в цілому по Україні, основні причини виникнення ДТП, однією з яких є формальний підхід до проведення передрейсових та післярейсових техоглядів транспортних засобів, відповідальність роботодавця за порушення законодавства з охорони праці та безпеки дорожнього руху. 


Головний державний інспектор М. Карапіра повідомив присутніх про взаємодію відділу нагляду на транспорті та зв’язку з відділом безпеки дорожнього руху Головного управління національної поліції у Донецькій області та Укртрансбезпекою у Донецькій області з питань безпеки дорожнього руху, профілактики виробничого травматизму на транспорті. Було наголошено на забезпеченні надання своєчасної інформації про виникнення нещасних випадків на підприємстві, роз’яснено деякі питання з розслідувань нещасних випадків згідно з «Порядком розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 р. № 1232. 
Директор Маріупольської філії ТОВ «Мединський і К» С. Жигалко висловився про низький стан підготовки фахівців автомобільного транспорту, зокрема водіїв та слюсарів-ремонтників, навчальними закладами, про велику текучість та недостатність кадрів. Розповів про позитивний досвід роботи підприємства з безпеки дорожнього руху, про прийняті заходи з попередження виробничого травматизму на підприємстві взагалі і, зокрема, на транспорті.
В ході семінару присутнім були надані відповіді та роз’яснення на запитання щодо Закону України «Про охорону праці», безпечної експлуатації технологічних транспортних засобів у зв’язку з відміною «Правил будови та безпечної експлуатації навантажувачів, вимог до обладнання та порядок роботи контрольно-технічних пунктів при здійсненні передрейсових та післярейсових техоглядів транспортних засобів та інші.

Попередня статтяНаступна стаття

Фахівці Управління проводили круглий стіл на шахті “1/3 Новогродівська” 0 11

Заступник начальника відділу гірничотехнічного нагляду у Селидівському регіоні А. Мусінський та заступник начальника відділу нагляду на транспорті та зв’язку С. Пантєлєєв провели круглий стіл на тему: Роз’яснення законодавства з охорони праці та промислової безпеки при виконанні гірничотехнічних робіт та робіт при експлуатації автомобільного транспорту з працівниками ВП Шахта «1/3 Новогродівська» ДП «Селидіввугілля».
С. Пантєлєєв проінформував про основні вимоги «Правил охорони праці на автомобільному транспорті» НПАОП 0.00-1.62-12 при проведенні технічного обслуговування та під час ремонту рухомого складу підприємства.
А. Мусінський розповів про основні вимоги «Правил безпеки у вугільних шахтах» НПАОП 10.0-1.01-10 в частині дотримання протипожежного захисту та пожежної безпеки.

На шахті “Капітальна” у Мирнограді читали лекцію щодо забезпеченості підземних працівників саморятівниками 0 15

16 липня головний державний інспектор спеціалізованого відділу гірничого нагляду і контролю Вікторія Шевкун провела семінар-нараду з посадовими особами Служби «Охорона праці» ВП «Шахта» Капітальна» ДП «Мирноградвугілля» щодо забезпеченості підземних працівників саморятівниками.

На шахтах ДП «Мирноградвугілля» склалася непроста ситуація з забезпеченістю підземних працівників саморятівниками. Але порівнюючи І півріччя 2017 року та аналогічний період 2018 року, ситуація покращилась.
Згідно Наказу від 24.03.2008 N 53 «Про затвердження Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту» роботодавець зобов’язаний забезпечити за свій рахунок придбання, комплектування, видачу та утримання ЗІЗ відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору. Засоби індивідуального захисту, що передбачені у нормативно-правових актах з охорони праці, мають бути видані працівникам залежно від характеру й умов праці на строк носіння, який в будь-якому випадку не повинен перевищувати строку придатності, визначеного документами виробника (інструкціями з
експлуатації, паспортами тощо).
ЗІЗ видаються працівникам безоплатно, є власністю підприємства, обліковуються як інвентар і підлягають обов’язковому поверненню при: звільненні з підприємства, переведенні на тому ж підприємстві на іншу роботу або інше робоче місце, зміні виду робіт, введенні нових технологій, введенні нових або заміні наявних знарядь праці та в інших випадках, коли використання
виданих ЗІЗ не є необхідним, а також ппи закінченні строків їх використання замість одержуваних нових ЗІЗ.

Присутні посадові особи Служби «Охорона праці» ВП «Шахта «Капітальна» ДП «Мирноградвугілля» повідомили про намір в найкоротші строки придбати саморятівники для повноцінної роботи підприємства.