Посадові особи транспортного відділу провели семінар у Маріупольській філії ТОВ «Мединський і К» 0 102

Фахівці відділу нагляду на транспорті та зв’язку: начальник відділу Д. Максимов та головний державний інспектор М. Карапіра провели у Маріупольській філії ТОВ «Мединський і К» семінар на тему: «Дотримання вимог законодавства України про безпеку праці у сфері транспорту».
На семінарі були присутні посадові особи Маріупольської філії ТОВ «Мединський і К»: директор філії С. Жигалко, заступник директора філії П. Фірсов, заступник генерального директора з охорони праці ТОВ «Мединський і К» С. Мороз, керівники структурних підрозділів підприємства та фахівці з безпеки дорожнього руху.
На семінарі Д. Максимов зазначив основні аспекти вимог законодавства України про охорону праці, зокрема про неухильне дотримання вимог «Правил охорони праці на автомобільному транспорті» (НПАОП 0.00-1.62-12), основні обов’язки роботодавців зі створення на підприємстві безпечних умов праці.


Начальник відділу нагляду на транспорті та зв’язку звернув особливу увагу на забезпечення безпеки дорожнього руху під час експлуатації транспортних засобів на лінії, обов’язкове проведення передрейсових та післярейсових медичних оглядів водіїв транспортних засобів згідно з «Положенням про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів» (затверджений наказом МОЗ України та МВС України від 31.01.2013р. №65/80 та зареєстрований у Мінюсті України 22.02.2013р. 
за №308/22840), утримання транспортних засобів у технічно справному стані. 
Було наведено статистичні дані з дорожньо-транспортних пригод в Донецькій області та в цілому по Україні, основні причини виникнення ДТП, однією з яких є формальний підхід до проведення передрейсових та післярейсових техоглядів транспортних засобів, відповідальність роботодавця за порушення законодавства з охорони праці та безпеки дорожнього руху. 


Головний державний інспектор М. Карапіра повідомив присутніх про взаємодію відділу нагляду на транспорті та зв’язку з відділом безпеки дорожнього руху Головного управління національної поліції у Донецькій області та Укртрансбезпекою у Донецькій області з питань безпеки дорожнього руху, профілактики виробничого травматизму на транспорті. Було наголошено на забезпеченні надання своєчасної інформації про виникнення нещасних випадків на підприємстві, роз’яснено деякі питання з розслідувань нещасних випадків згідно з «Порядком розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 р. № 1232. 
Директор Маріупольської філії ТОВ «Мединський і К» С. Жигалко висловився про низький стан підготовки фахівців автомобільного транспорту, зокрема водіїв та слюсарів-ремонтників, навчальними закладами, про велику текучість та недостатність кадрів. Розповів про позитивний досвід роботи підприємства з безпеки дорожнього руху, про прийняті заходи з попередження виробничого травматизму на підприємстві взагалі і, зокрема, на транспорті.
В ході семінару присутнім були надані відповіді та роз’яснення на запитання щодо Закону України «Про охорону праці», безпечної експлуатації технологічних транспортних засобів у зв’язку з відміною «Правил будови та безпечної експлуатації навантажувачів, вимог до обладнання та порядок роботи контрольно-технічних пунктів при здійсненні передрейсових та післярейсових техоглядів транспортних засобів та інші.

Попередня статтяНаступна стаття

На ПрАТ «Глини Донбасу» спеціаліст гірничого управління читав лекцію з правил безпечної роботи з інструментами та приладами 0 10

19 січня начальник спеціалізованого відділу нагляду у гірничодобувній промисловості Олександр Вілков прийняв участь у семінарі з керівниками електричної та механічної служб та службою охорони праці на базі електромеханічного відділу  ПрАТ «Глини Донбасу» (ст. Мерцалово). Були обговорені вимоги правил безпечної роботи з інструментами та приладами.

Під час зустрічі обговорювалися основні проблемні питання, які виникають під час ведення ремонтних робіт з використанням слюсарного та електрифікованого ручного інструменту. Фахівці підприємства разом з Олександром Вілковим провели огляд робочих місць у електромеханічній майстерні підприємства та звернули увагу на обов´язки керівництва підприємства щодо втілення заходів по створенню безпечних умов праці відповідно вимогам Закону України «Про охорону праці», а також забезпечення виконання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці відносно прав робітників в області охорони праці.

Спеціалісти транспортного відділу взяли участь у спільних рейдах з представниками Укртрансбезпеки та Національною Поліцією 0 12

З 15 по 17 січня головні державні інспектори відділу нагляду на транспорті та зв’язку Микола Карапіра, Євген Москвін та Василь Швець прийняли активну участь у спільних рейдах з представниками Укртрансбезпеки і Національною Поліцією, які проходили по а/д М-14 “Одеса-Мелітополь-Новоазовськ” 620 км (пост Поліції “Мангуш).

Вищевказані заходи спрямовані на посилення взаємодії та співпраці під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) з профілактики нещасних випадків на виробництві, дорожньо-транспортних пригод і підвищення рівня безпеки дорожнього руху на підприємствах Донецької області у 2018 році між ГУ Держпраці у Донецькій області, Державною службою України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпеки) у Донецькій області та Національною Поліцією.