На ДП «Артемсіль» інспектор Управління Держпраці проводила семінар-нараду 0 77

На ДП «Артемсіль» головним державним інспектором відділу нагляду у будівництві, котлонагляді і за підйомними спорудами Наталією Шевченко за участю інженерно-технічних працівників підприємства було проведено семінар-нараду за темами: «Безпечне виконання будівельно-монтажних робіт» та «Захист прав людини у сфері охорони праці».
Було розглянуто Державні будівельні норми України ДБН А.3.2-2-2009, охорону праці та промислову безпеку у будівництві, вимоги до розробки, до обов’язкової експертизи та до складу Проекту виконання робіт.
У ході семінару було звернено увагу на організацію будівельних майданчиків, робочих дільниць та робочих місць, експлуатацію засобів підмощування, ручного електроінструменту та слюсарного інструменту. Також було наголошено на безпечне виконання земляних, кам’яних, бетонних, монтажних, оздоблювальних робіт та порядок проведення навчання відповідальних осіб та робітників, що виконують роботи підвищеної небезпеки стосовно виконання будівельно-монтажних робіт, робіт на висоті.
Наприкінці семінару Н. Шевченко розповіла про захист прав людини у сфері охорони праці, а саме:
• про права на охорону праці під час укладання трудового договору;
• права працівників на охорону праці під час роботи;
• право працівників на пільги і компенсації за важкі та шкідливі умови праці;
• охорона праці жінок, інвалідів та неповнолітніх;
• забезпечення працівників спецодягом, іншими засобами індивідуального захисту, мийними та знешкоджувальними засобами;
• відшкодування шкоди у разі ушкодження здоров`я працівників.

Попередня статтяНаступна стаття

На ПрАТ «Глини Донбасу» спеціаліст гірничого управління читав лекцію з правил безпечної роботи з інструментами та приладами 0 10

19 січня начальник спеціалізованого відділу нагляду у гірничодобувній промисловості Олександр Вілков прийняв участь у семінарі з керівниками електричної та механічної служб та службою охорони праці на базі електромеханічного відділу  ПрАТ «Глини Донбасу» (ст. Мерцалово). Були обговорені вимоги правил безпечної роботи з інструментами та приладами.

Під час зустрічі обговорювалися основні проблемні питання, які виникають під час ведення ремонтних робіт з використанням слюсарного та електрифікованого ручного інструменту. Фахівці підприємства разом з Олександром Вілковим провели огляд робочих місць у електромеханічній майстерні підприємства та звернули увагу на обов´язки керівництва підприємства щодо втілення заходів по створенню безпечних умов праці відповідно вимогам Закону України «Про охорону праці», а також забезпечення виконання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці відносно прав робітників в області охорони праці.

Спеціалісти транспортного відділу взяли участь у спільних рейдах з представниками Укртрансбезпеки та Національною Поліцією 0 12

З 15 по 17 січня головні державні інспектори відділу нагляду на транспорті та зв’язку Микола Карапіра, Євген Москвін та Василь Швець прийняли активну участь у спільних рейдах з представниками Укртрансбезпеки і Національною Поліцією, які проходили по а/д М-14 “Одеса-Мелітополь-Новоазовськ” 620 км (пост Поліції “Мангуш).

Вищевказані заходи спрямовані на посилення взаємодії та співпраці під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) з профілактики нещасних випадків на виробництві, дорожньо-транспортних пригод і підвищення рівня безпеки дорожнього руху на підприємствах Донецької області у 2018 році між ГУ Держпраці у Донецькій області, Державною службою України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпеки) у Донецькій області та Національною Поліцією.