На ДП «Артемсіль» інспектор Управління Держпраці проводила семінар-нараду 0 104

На ДП «Артемсіль» головним державним інспектором відділу нагляду у будівництві, котлонагляді і за підйомними спорудами Наталією Шевченко за участю інженерно-технічних працівників підприємства було проведено семінар-нараду за темами: «Безпечне виконання будівельно-монтажних робіт» та «Захист прав людини у сфері охорони праці».
Було розглянуто Державні будівельні норми України ДБН А.3.2-2-2009, охорону праці та промислову безпеку у будівництві, вимоги до розробки, до обов’язкової експертизи та до складу Проекту виконання робіт.
У ході семінару було звернено увагу на організацію будівельних майданчиків, робочих дільниць та робочих місць, експлуатацію засобів підмощування, ручного електроінструменту та слюсарного інструменту. Також було наголошено на безпечне виконання земляних, кам’яних, бетонних, монтажних, оздоблювальних робіт та порядок проведення навчання відповідальних осіб та робітників, що виконують роботи підвищеної небезпеки стосовно виконання будівельно-монтажних робіт, робіт на висоті.
Наприкінці семінару Н. Шевченко розповіла про захист прав людини у сфері охорони праці, а саме:
• про права на охорону праці під час укладання трудового договору;
• права працівників на охорону праці під час роботи;
• право працівників на пільги і компенсації за важкі та шкідливі умови праці;
• охорона праці жінок, інвалідів та неповнолітніх;
• забезпечення працівників спецодягом, іншими засобами індивідуального захисту, мийними та знешкоджувальними засобами;
• відшкодування шкоди у разі ушкодження здоров`я працівників.

Попередня статтяНаступна стаття

За зверненням ТОВ «МЕТІНВЕСТ-МРМЗ» проведено позапланові перевірки вантажопідіймальних кранів 0 37

     За зверненням Товариства з обмеженою відповідальністю «МЕТІНВЕСТ–Маріупольський ремонтно-механічний завод» були проведені позапланові перевірки вантажопідіймальних кранів після їх модернізації у ремонтно-механічних цехах №3 та № 6 зазначеного підприємства.  

     Перевірки проводились головними державними інспекторами відділу нагляду на виробництвах підвищеної небезпеки у місті Маріуполь Дмитром Немченковим, Сергієм Кутіним та Сергієм Хмельніченком.

     Під час перевірок інспекторами було виявлено низку порушень нормативно-правових актів з охорони праці. Зазначені порушення не створюють безпосередню загрозу життю та здоров’ю працівників, але мають бути усунені у терміни, зазначені у виданих інспекторами приписах.

Фото Головне управління Держпраці у Донецькій області.

Державні інспектори відділу контролю західного напрямку провели відвідування фізичних осіб-підприємців Донецької області 0 30

     Головні державні інспектори відділу контролю західного напрямку Олена Федорова та  Яна Ковальова, відповідно до п.33 порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017р. № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» проведено відвідування  ФОП Чорний О.М., ФОП Решетньов С.І., ФОП Цимбал Є.І., ФОП Кисельов В.О., ФГ «Вибір», ФГ «Світлана», Добропільського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області.   

     Тематика відвідувань: «Негативні фактори нелегальної зайнятості»; «Недопущення дискримінації та стигматизації ВІЛ-інфікованих та членів їх сімей в аспекті законодавства про працю України»; «Дії роботодавця при отриманні від працівника листка тимчасової непрацездатності»; «Ознаки трудових відносин при виконанні робіт за цивільно-правовими договорами» за місцем розташування об’єктів.