На ДП «Артемсіль» інспектор Управління Держпраці проводила семінар-нараду 0 154

На ДП «Артемсіль» головним державним інспектором відділу нагляду у будівництві, котлонагляді і за підйомними спорудами Наталією Шевченко за участю інженерно-технічних працівників підприємства було проведено семінар-нараду за темами: «Безпечне виконання будівельно-монтажних робіт» та «Захист прав людини у сфері охорони праці».
Було розглянуто Державні будівельні норми України ДБН А.3.2-2-2009, охорону праці та промислову безпеку у будівництві, вимоги до розробки, до обов’язкової експертизи та до складу Проекту виконання робіт.
У ході семінару було звернено увагу на організацію будівельних майданчиків, робочих дільниць та робочих місць, експлуатацію засобів підмощування, ручного електроінструменту та слюсарного інструменту. Також було наголошено на безпечне виконання земляних, кам’яних, бетонних, монтажних, оздоблювальних робіт та порядок проведення навчання відповідальних осіб та робітників, що виконують роботи підвищеної небезпеки стосовно виконання будівельно-монтажних робіт, робіт на висоті.
Наприкінці семінару Н. Шевченко розповіла про захист прав людини у сфері охорони праці, а саме:
• про права на охорону праці під час укладання трудового договору;
• права працівників на охорону праці під час роботи;
• право працівників на пільги і компенсації за важкі та шкідливі умови праці;
• охорона праці жінок, інвалідів та неповнолітніх;
• забезпечення працівників спецодягом, іншими засобами індивідуального захисту, мийними та знешкоджувальними засобами;
• відшкодування шкоди у разі ушкодження здоров`я працівників.

Попередня статтяНаступна стаття

Фахівці Управління проводили круглий стіл на шахті “1/3 Новогродівська” 0 11

Заступник начальника відділу гірничотехнічного нагляду у Селидівському регіоні А. Мусінський та заступник начальника відділу нагляду на транспорті та зв’язку С. Пантєлєєв провели круглий стіл на тему: Роз’яснення законодавства з охорони праці та промислової безпеки при виконанні гірничотехнічних робіт та робіт при експлуатації автомобільного транспорту з працівниками ВП Шахта «1/3 Новогродівська» ДП «Селидіввугілля».
С. Пантєлєєв проінформував про основні вимоги «Правил охорони праці на автомобільному транспорті» НПАОП 0.00-1.62-12 при проведенні технічного обслуговування та під час ремонту рухомого складу підприємства.
А. Мусінський розповів про основні вимоги «Правил безпеки у вугільних шахтах» НПАОП 10.0-1.01-10 в частині дотримання протипожежного захисту та пожежної безпеки.

На шахті “Капітальна” у Мирнограді читали лекцію щодо забезпеченості підземних працівників саморятівниками 0 15

16 липня головний державний інспектор спеціалізованого відділу гірничого нагляду і контролю Вікторія Шевкун провела семінар-нараду з посадовими особами Служби «Охорона праці» ВП «Шахта» Капітальна» ДП «Мирноградвугілля» щодо забезпеченості підземних працівників саморятівниками.

На шахтах ДП «Мирноградвугілля» склалася непроста ситуація з забезпеченістю підземних працівників саморятівниками. Але порівнюючи І півріччя 2017 року та аналогічний період 2018 року, ситуація покращилась.
Згідно Наказу від 24.03.2008 N 53 «Про затвердження Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту» роботодавець зобов’язаний забезпечити за свій рахунок придбання, комплектування, видачу та утримання ЗІЗ відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору. Засоби індивідуального захисту, що передбачені у нормативно-правових актах з охорони праці, мають бути видані працівникам залежно від характеру й умов праці на строк носіння, який в будь-якому випадку не повинен перевищувати строку придатності, визначеного документами виробника (інструкціями з
експлуатації, паспортами тощо).
ЗІЗ видаються працівникам безоплатно, є власністю підприємства, обліковуються як інвентар і підлягають обов’язковому поверненню при: звільненні з підприємства, переведенні на тому ж підприємстві на іншу роботу або інше робоче місце, зміні виду робіт, введенні нових технологій, введенні нових або заміні наявних знарядь праці та в інших випадках, коли використання
виданих ЗІЗ не є необхідним, а також ппи закінченні строків їх використання замість одержуваних нових ЗІЗ.

Присутні посадові особи Служби «Охорона праці» ВП «Шахта «Капітальна» ДП «Мирноградвугілля» повідомили про намір в найкоротші строки придбати саморятівники для повноцінної роботи підприємства.