Комісійний розгляд Програм розвитку гірничих робіт 2018 на фінальному етапі 0 96

16 листопада продовжився комісійний розгляд Програм розвитку гірничих робіт на 2018 рік по вуглевидобувним підприємствам Добропільського регіону.
У роботі комісії приймали участь: начальник Головного управління Держпраці у Донецькій області Шубін В.П., заступник начальника управління гірничого нагляду Держпраці України Степановський Є.С, перший заступник начальника Головного управління у Донецькій області Дрозд С.В., командир 10 ВГРЗ Голуб С.М., генеральний директор ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» Чередніченко Ю.Я., директор ВСП ШУ «Добропільське» ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» В`ялий К.І., директор ВСП ШУ «Білозерське» ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» Колесніченко Є.А., директор ТОВ «Техіновація» Лигач Д.Ю., заступники директорів з охорони праці та технічні працівники підприємств.


Про виконану роботу у 2017 році і плани на 2018 рік доповідали директори шахтоуправлінь та технічні керівники. Було констатовано, що ряд заходів, за умови виконання, які було погоджено програмою на 2017 рік, вугільні підприємства виконали, ще частина виконується згідно з розробленими графіками.
Проаналізовано графіки виконання ремонтів гірничих виробок, капітальних ремонтів, забезпечення вугільних підприємств засобами індивідуального захисту, стан стаціонарного обладнання, укомплектованість кваліфікованими кадрами служб охорони праці, геолого-маркшейдерських служб, дільниць ВТБ.

Попередня статтяНаступна стаття

Інспектор транспортного відділу читав лекцію з охорони праці на автомобільному транспорті 0 18

Головний державний інспектор відділу нагляду на транспорті та зв’язку Євген Москвін та головний державний інспектор відділу нагляду у будівництві, котлонагляді та за підйомними спорудами Олександр Полянський провели у м. Маріуполь на приватному підприємстві «ЛІК-БУД» тематичний семінар-нараду на теми: «Правила охорони праці на автомобільному транспорті та дотримання вимог законодавства з питань безпеки дорожнього руху», «Психологія лідерства у питаннях гігієни і безпеки праці», «Загальні питання охорони праці» та «Безпечне виконання робіт у будівельній галузі та на висоті».

У ході семінару головний державний інспектор відділу нагляду у будівництві, котлонагляду та за підйомними спорудами О. Полянський зазначив основні аспекти вимог законодавства України про охорону праці щодо профілактики нещасних випадків та їх попередження, проведення навчання та інструктажів з питань охорони праці, порядку організації ефективної роботи, спрямованої на створення належних, безпечних і здорових умов праці та запобігання виробничого травматизму.

Є. Москвін нагадав вимоги законодавства про охорону праці на автомобільному транспорті та дотримання вимог законодавства з питань безпеки дорожнього руху, а також про лідерство у питаннях гігієни і безпеки праці, медичних оглядів, профілактики професійних захворювань та звернув увагу керівництва підприємства на необхідність своєчасного навчання ІТП та дотримання вимог законодавства України про працю.

Наприкінці семінару-наради присутнім були надані відповіді та роз`яснення на запитання щодо безпечної експлуатації транспортних засобів та технологічного транспорту підприємства, своєчасне навчання робітників з числа ІТП, стосовно вимог законодавства в частині гігієни праці, медичних оглядів та профілактики професійних захворювань, а також було зазначено права працівників з цього приводу та попереджено про відповідальність роботодавця у разі порушення зазначених вимог.

У дитячому дошкільному закладі спеціаліст Управління Держпраці проводив семінар 0 20

Головним державним інспектором відділу нагляду в АПК, ЖКГ та СКС Олександром Чапеком проведено семінар в Дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) №34 «Малютка» с. Пречистівка Мар’їнського району щодо стану охорони праці в закладі, положення про порядок навчання і перевірки знань з питань охорони праці, положення про розробку інструкцій з охорони праці. 
Особливу увагу було звернено на проведення навчання, перевірку знань з питань охорони праці, проведення інструктажів з охорони праці, змісту і побудови інструкцій з охорони праці, порядку розробки, затвердження та введення інструкцій в дію, реєстрації, обліку і видання інструкцій в закладі, перегляд, припинення чинності та скасування інструкцій, контролю за станом охорони праці в закладі. Були роз’яснені нормативно-правові акти з питань охорони праці.


Відповідно листа Держпраці №9931/3/5.4-ДП-17 від 05.10.2017 року було надано методичну допомогу щодо попередження виробничого травматизму та дотримання вимог безпеки під час експлуатації котельні. Було звернено увагу на питання виведення котельні з приміщення закладу, професійного добору та кваліфікації операторів котельні, проведення технічних оглядів та експертного обстеження котлів, належного рівня електробезпеки, наявності експлуатаційної документації та наявності документів дозвільного характеру.