У Фонді соціального страхування у Нікольському районі інспектор Управління Держпраці проводив нараду 0 44

15 листопада головний державний інспектор відділу нагляду в агропромисловому комплексі, житлово-комунальному господарстві та соціально-культурній сфері Головного управління Держпраці у Донецькій області Пугач М.І. провів нараду на тему: «Приховування нещасних випадків – позбавлення соціальних гарантій» у Нікольської ЦРЛ Нікольського району. У нараді приймали участь: начальник Фонду соціального страхування у Нікольському районі Татар В.Х., заступник начальника Фонду соціального страхування Нікольського відділення Гала І.Я. та страховий експерт з охорони праці Фонду соціального страхування Кияненко І.М., в присутності головного лікаря Нікольської ЦРЛ Шамлі С.С. та працівників закладу.
Були розглянуті питання щодо дотримання вимог з безпеки життєдіяльності та охорони праці в лікувальному закладі. Проведено роз’яснення нормативно-правових актів з питань охорони праці, згідно Типового положення про навчання та перевірку знань з питань охорони праці, про Порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві. Згідно Постанови КМУ №1232 від 30.11.2011р. були розглянуті питання професійних оглядів лікувальним закладом району.


У ході наради прийняли рішення співпрацювати та налагоджувати відносини у сфері дотримання законодавства на відповідність нормативно-правових актів з питань гігієни та охорони праці між лікувальними та профілактичними закладами Нікольського району та Головним управлінням Держпраці у Донецькій області.
Особливу увагу звернули на обов’язки роботодавця щодо втілення заходів зі створення безпечних умов праці та профілактики виробничого травматизму, про безпечні методи виконання робіт, відповідність обладнання та виробничих приміщень де вони експлуатуються, посилення контролю за дотриманням вимог безпеки праці при виконанні усіх видів робіт працівниками, про необхідність дотримання вимог інструкцій з охорони праці та посадових інструкцій співробітників лікувального закладу.

Попередня статтяНаступна стаття

Інспектор транспортного відділу читав лекцію з охорони праці на автомобільному транспорті 0 18

Головний державний інспектор відділу нагляду на транспорті та зв’язку Євген Москвін та головний державний інспектор відділу нагляду у будівництві, котлонагляді та за підйомними спорудами Олександр Полянський провели у м. Маріуполь на приватному підприємстві «ЛІК-БУД» тематичний семінар-нараду на теми: «Правила охорони праці на автомобільному транспорті та дотримання вимог законодавства з питань безпеки дорожнього руху», «Психологія лідерства у питаннях гігієни і безпеки праці», «Загальні питання охорони праці» та «Безпечне виконання робіт у будівельній галузі та на висоті».

У ході семінару головний державний інспектор відділу нагляду у будівництві, котлонагляду та за підйомними спорудами О. Полянський зазначив основні аспекти вимог законодавства України про охорону праці щодо профілактики нещасних випадків та їх попередження, проведення навчання та інструктажів з питань охорони праці, порядку організації ефективної роботи, спрямованої на створення належних, безпечних і здорових умов праці та запобігання виробничого травматизму.

Є. Москвін нагадав вимоги законодавства про охорону праці на автомобільному транспорті та дотримання вимог законодавства з питань безпеки дорожнього руху, а також про лідерство у питаннях гігієни і безпеки праці, медичних оглядів, профілактики професійних захворювань та звернув увагу керівництва підприємства на необхідність своєчасного навчання ІТП та дотримання вимог законодавства України про працю.

Наприкінці семінару-наради присутнім були надані відповіді та роз`яснення на запитання щодо безпечної експлуатації транспортних засобів та технологічного транспорту підприємства, своєчасне навчання робітників з числа ІТП, стосовно вимог законодавства в частині гігієни праці, медичних оглядів та профілактики професійних захворювань, а також було зазначено права працівників з цього приводу та попереджено про відповідальність роботодавця у разі порушення зазначених вимог.

У дитячому дошкільному закладі спеціаліст Управління Держпраці проводив семінар 0 20

Головним державним інспектором відділу нагляду в АПК, ЖКГ та СКС Олександром Чапеком проведено семінар в Дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) №34 «Малютка» с. Пречистівка Мар’їнського району щодо стану охорони праці в закладі, положення про порядок навчання і перевірки знань з питань охорони праці, положення про розробку інструкцій з охорони праці. 
Особливу увагу було звернено на проведення навчання, перевірку знань з питань охорони праці, проведення інструктажів з охорони праці, змісту і побудови інструкцій з охорони праці, порядку розробки, затвердження та введення інструкцій в дію, реєстрації, обліку і видання інструкцій в закладі, перегляд, припинення чинності та скасування інструкцій, контролю за станом охорони праці в закладі. Були роз’яснені нормативно-правові акти з питань охорони праці.


Відповідно листа Держпраці №9931/3/5.4-ДП-17 від 05.10.2017 року було надано методичну допомогу щодо попередження виробничого травматизму та дотримання вимог безпеки під час експлуатації котельні. Було звернено увагу на питання виведення котельні з приміщення закладу, професійного добору та кваліфікації операторів котельні, проведення технічних оглядів та експертного обстеження котлів, належного рівня електробезпеки, наявності експлуатаційної документації та наявності документів дозвільного характеру.