Спеціалісти Управління Держпраці зобов’язали роботодавців погасити заборгованість із заробітної плати перед 21636 працівниками 0 116

З метою посилення контролю за додержанням роботодавцями законодавства про працю, зокрема з питань оплати праці, особлива увага приділяється стану виплати заборгованості із заробітної плати.
Фахівцями Головного управління Держпраці у Донецькій області протягом вересня-жовтня 2017 року, на підставі інформації ГУ статистики у Донецькій області щодо підприємств, установ та організацій, які мають заборгованість із виплати заробітної плати, в межах повноважень, було здійснено заходи щодо проведення 40 інспекційних відвідувань економічно активних підприємств – боржників, в ході яких здійснено перевірку заборгованості 40 юридичних осіб та 46 структурних підрозділів з питань дотримання вимог законодавства про працю, в частині нарахування та виплати заробітної плати. Сума заборгованості на час проведення перевірок складала 248535,1 тис. грн.
За результатами інспекційних відвідувань встановлено порушення у 38 суб’єктів, винесено 38 приписів з вимогою погашення заборгованості зі сплати заробітної плати в сумі 248535,1тис. грн., на виконання яких погашено – 44090,2 тис. грн., застосовано фінансових санкцій на суму 281,6 тис. грн., з яких сплачено 28,8 тис.грн., складено протоколів про адміністративні порушення на 10 посадових осіб, матеріали по 23 боржникам, по яким термін заборгованості перевищує 1 місяць, направлені до правоохоронних органів.
Крім того, розроблені графіки погашення заборгованості та направлені листи-вимоги засновникам вищеозначених суб’єктів щодо термінового усунення порушень законодавства про працю та погашення заборгованості з заробітної плати на загальну суму 204444,9 тис. грн.
Так, в ході інспекційного відвідування Державного підприємства «Вугільна компанія «Краснолиманська» була встановлена заборгованість з заробітної плати за період серпня – вересня 2017 року в сумі 31214,2 тис. грн. перед 3564 працівниками. За результатами інспекційного відвідування, на виконання припису станом на 27.10.2017 року, підприємством погашено 21881,7 тис. грн., згідно складеного графіку залишок заборгованості буде погашено до 11.11.2017 року.
Завдяки інспекційним відвідуванням ДП «Мирноградвугілля» була погашена заборгованість із заробітної плати у сумі 6 794,9 тис. грн. та ДП «Селидіввугілля» – 15 763,83 тис. грн.

Попередня статтяНаступна стаття

Інспектори Управління взяли участь у плановому учбовому тренуванні на ПрАТ «МК «Азовсталь» 0 18

Головні державні інспектори відділу нагляду на виробництвах підвищеної небезпеки у місті Маріуполь Дмитро Немченков та Сергій Хмельніченко взяли участь у плановому учбовому тренуванні за сценарієм плану локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій у ТЛЦ-3600 ПрАТ «МК «Азовсталь».
Персонал відпрацьовував взаємодії під час аварійної ситуації: «Розрив газопроводу від засувки №13 до засувок №50 та 51 із загорянням природного газу на дільниці КІП-2».
Працівники цеху підтвердили свою готовність до локалізації та ліквідації подібної аварійної ситуації: ними була організована оперативна евакуація людей із небезпечної зони, виконано негайне сповіщення керівництва цеху та рятувальних служб, відключено постачання природного газу до камерної печі №3.

На АЗС Маріуполя інспектори Управління проводили тренінги 0 20

Виконуючи превентивно-профілактичні заходи з 15 січня по 19 січня, головні інспектори відділу нагляду в хімічній промисловості та газовому комплексі А. Султанова та В. Торгунаков провели тренінг-семінари на багатопаливних АЗС, що належать ТОВ «Паралель-М ЛТД» у м. Маріуполь. Робітникам були доведені до відома вимоги діючого законодавства з охорони праці щодо забезпечення спецодягом та ЗІЗ, навчання та перевірки знань, проходження мед. оглядів. 
Були практично перевірені навички застосування первинних засобів пожежогасіння, дій згідно ПЛАС при виникненні аварійних ситуацій, знання виробничих інструкцій та інструкцій з охорони праці та промислової безпеки. Наприкінці тренінг-семінару інспектори відповіли на запитання працівників.