Спеціалісти Управління Держпраці зобов’язали роботодавців погасити заборгованість із заробітної плати перед 21636 працівниками 0 69

З метою посилення контролю за додержанням роботодавцями законодавства про працю, зокрема з питань оплати праці, особлива увага приділяється стану виплати заборгованості із заробітної плати.
Фахівцями Головного управління Держпраці у Донецькій області протягом вересня-жовтня 2017 року, на підставі інформації ГУ статистики у Донецькій області щодо підприємств, установ та організацій, які мають заборгованість із виплати заробітної плати, в межах повноважень, було здійснено заходи щодо проведення 40 інспекційних відвідувань економічно активних підприємств – боржників, в ході яких здійснено перевірку заборгованості 40 юридичних осіб та 46 структурних підрозділів з питань дотримання вимог законодавства про працю, в частині нарахування та виплати заробітної плати. Сума заборгованості на час проведення перевірок складала 248535,1 тис. грн.
За результатами інспекційних відвідувань встановлено порушення у 38 суб’єктів, винесено 38 приписів з вимогою погашення заборгованості зі сплати заробітної плати в сумі 248535,1тис. грн., на виконання яких погашено – 44090,2 тис. грн., застосовано фінансових санкцій на суму 281,6 тис. грн., з яких сплачено 28,8 тис.грн., складено протоколів про адміністративні порушення на 10 посадових осіб, матеріали по 23 боржникам, по яким термін заборгованості перевищує 1 місяць, направлені до правоохоронних органів.
Крім того, розроблені графіки погашення заборгованості та направлені листи-вимоги засновникам вищеозначених суб’єктів щодо термінового усунення порушень законодавства про працю та погашення заборгованості з заробітної плати на загальну суму 204444,9 тис. грн.
Так, в ході інспекційного відвідування Державного підприємства «Вугільна компанія «Краснолиманська» була встановлена заборгованість з заробітної плати за період серпня – вересня 2017 року в сумі 31214,2 тис. грн. перед 3564 працівниками. За результатами інспекційного відвідування, на виконання припису станом на 27.10.2017 року, підприємством погашено 21881,7 тис. грн., згідно складеного графіку залишок заборгованості буде погашено до 11.11.2017 року.
Завдяки інспекційним відвідуванням ДП «Мирноградвугілля» була погашена заборгованість із заробітної плати у сумі 6 794,9 тис. грн. та ДП «Селидіввугілля» – 15 763,83 тис. грн.

Попередня статтяНаступна стаття

Спеціаліст Управління Держпраці проводив нараду у ТОВ «Завод Реммаш» 0 32

У місті Краматорськ у ТОВ «Завод Реммаш» головний державний інспектор відділу нагляду у металургії, машинобудуванні та енергетиці ГУ Держпраці у Донецькій області Буряк С.І. провів нараду з приводу відображення заходів безпечного виконання робіт у технологічній документації. На нараді був присутній конструкторсько-технологічний персонал підприємства.
При обговоренні цього питання було загострено увагу присутніх спеціалістів на вимогу нормативно-правових актів з питань охорони праці на наявність на підприємстві технологічної документації – технологічних процесів, карт ремонту, планів організації робіт. Інспектор Буряк С.І. підкреслив, що в технологічній документації обов’язково повинні бути внесені підготовчі операції, технологічне оснащення та інше.

У ГУ Держпраці у Донецькій області продовжено комісійний розгляд Програм розвитку гірничих робіт на 2018 рік 0 26

У Головному управлінні Держпраці у Донецькій області продовжено комісійний розгляд Програм розвитку гірничих робіт на 2018 рік по вуглевидобувним підприємствам.
У роботі комісії приймають участь: заступник начальника управління гірничого нагляду Держпраці України Степановський Є. С, перший заступник начальника Головного управління Дрозд С. В, заступник командира 10 ВГРЗ Кладко С.А., директор ДП «Донецький експертно-технічний центр» Карнаух В.В., в.о. начальника управління гірничого нагляду Яковенко В.А., заступник начальника відділу гірничотехнічного нагляду у Селидівському регіоні Мусінський А. В. та головні державні інспектори.


До участі у комісії запрошені генеральні та технічні директори, директори та головні інженери самостійних і відокремлених шахт, заступники директорів з охорони праці, головні спеціалісти шахт.
15 листопада 2017 року була розглянута Програма розвитку гірничих робіт на 2018 рік по вуглевидобувним підприємствам Селидівського регіону: ДП «Селидіввугілля», ДП «Шахтоуправління Південнодонбаське №1», ДП «Шахта ім. М. С. Сургая».
Під час розгляду програми розвитку гірничих робіт на 2018 рік особлива увага звертається на відповідність розвитку гірничих робіт проектній документації, безпеці ведення гірничих робіт, забезпеченості засобами індивідуального та колективного захисту, проведенню ревізій та налагодження стаціонарного обладнання.