За неналежне оформлення працівників будівельну компанію у Донецькій області оштрафовано на 3 млн. 936 тис. гривень 0 299

У жовтні 2017 р. посадовими особами Головного управління Держпраці у Донецькій області проведено позаплановий захід у формі інспекційного відвідування одного з будівельних підприємців області щодо дотримання вимог трудового законодавства, а саме належного оформлення трудових відносин з найманими працівниками.
Суб’єкт господарювання ТОВ «М» порушив вимоги частини 1, 3 статті 24 Кодексу законів про працю України відносно 41 (сорока одного) найманого працівника. Допустив до роботи працівників без укладення з ними трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Тобто відносно робітників, які працювали без офіційного оформлення, не сплачувався єдиний соціальний внесок із заробітної плати, так вони втратили право на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в зазначений період роботи.
Основним видом діяльності підприємства ТОВ «М» є будівництво житлових і нежитлових будівель. Так, будівельні роботи, які виконували неоформлені працівники ТОВ «М» відповідно до НПАОП 27.0-4.02-90, віднесено до робіт підвищеної небезпеки. Робітники не були проінформовані під розписку про умови праці, наявність на робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, стан їх здоров’я не контролюється роботодавцем (не фіксується проходження медичних оглядів), що є порушенням вимог трудового законодавства і найголовніше робітники позбавлені соціального захисту у разі отримання травм та каліцтв на робочому місці.
Слід наголосити, що відповідно до частини 3 статті 265 Кодексу законів про працю України сума штрафної санкції за допуск до роботи неоформленого працівника становить тридцять мінімальних заробітних плат (96 тис. грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника щодо якого порушено законодавство.
Загальна сума штрафу накладеного на ТОВ «М» склала 3 млн. 936 тис. гривень.
Користуючись нагодою, звертаємось до роботодавців з проханням виконувати вимоги трудового законодавства. Головним управлінням Держпраці у Донецькій області продовжується робота по виявленню неоформлених трудових відносин та притягненню винних осіб до відповідальності.

Попередня статтяНаступна стаття

За зверненням ТОВ «МЕТІНВЕСТ-МРМЗ» проведено позапланові перевірки вантажопідіймальних кранів 0 37

     За зверненням Товариства з обмеженою відповідальністю «МЕТІНВЕСТ–Маріупольський ремонтно-механічний завод» були проведені позапланові перевірки вантажопідіймальних кранів після їх модернізації у ремонтно-механічних цехах №3 та № 6 зазначеного підприємства.  

     Перевірки проводились головними державними інспекторами відділу нагляду на виробництвах підвищеної небезпеки у місті Маріуполь Дмитром Немченковим, Сергієм Кутіним та Сергієм Хмельніченком.

     Під час перевірок інспекторами було виявлено низку порушень нормативно-правових актів з охорони праці. Зазначені порушення не створюють безпосередню загрозу життю та здоров’ю працівників, але мають бути усунені у терміни, зазначені у виданих інспекторами приписах.

Фото Головне управління Держпраці у Донецькій області.

Державні інспектори відділу контролю західного напрямку провели відвідування фізичних осіб-підприємців Донецької області 0 30

     Головні державні інспектори відділу контролю західного напрямку Олена Федорова та  Яна Ковальова, відповідно до п.33 порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017р. № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» проведено відвідування  ФОП Чорний О.М., ФОП Решетньов С.І., ФОП Цимбал Є.І., ФОП Кисельов В.О., ФГ «Вибір», ФГ «Світлана», Добропільського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області.   

     Тематика відвідувань: «Негативні фактори нелегальної зайнятості»; «Недопущення дискримінації та стигматизації ВІЛ-інфікованих та членів їх сімей в аспекті законодавства про працю України»; «Дії роботодавця при отриманні від працівника листка тимчасової непрацездатності»; «Ознаки трудових відносин при виконанні робіт за цивільно-правовими договорами» за місцем розташування об’єктів.