За неналежне оформлення працівників будівельну компанію у Донецькій області оштрафовано на 3 млн. 936 тис. гривень 0 229

У жовтні 2017 р. посадовими особами Головного управління Держпраці у Донецькій області проведено позаплановий захід у формі інспекційного відвідування одного з будівельних підприємців області щодо дотримання вимог трудового законодавства, а саме належного оформлення трудових відносин з найманими працівниками.
Суб’єкт господарювання ТОВ «М» порушив вимоги частини 1, 3 статті 24 Кодексу законів про працю України відносно 41 (сорока одного) найманого працівника. Допустив до роботи працівників без укладення з ними трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Тобто відносно робітників, які працювали без офіційного оформлення, не сплачувався єдиний соціальний внесок із заробітної плати, так вони втратили право на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в зазначений період роботи.
Основним видом діяльності підприємства ТОВ «М» є будівництво житлових і нежитлових будівель. Так, будівельні роботи, які виконували неоформлені працівники ТОВ «М» відповідно до НПАОП 27.0-4.02-90, віднесено до робіт підвищеної небезпеки. Робітники не були проінформовані під розписку про умови праці, наявність на робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, стан їх здоров’я не контролюється роботодавцем (не фіксується проходження медичних оглядів), що є порушенням вимог трудового законодавства і найголовніше робітники позбавлені соціального захисту у разі отримання травм та каліцтв на робочому місці.
Слід наголосити, що відповідно до частини 3 статті 265 Кодексу законів про працю України сума штрафної санкції за допуск до роботи неоформленого працівника становить тридцять мінімальних заробітних плат (96 тис. грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника щодо якого порушено законодавство.
Загальна сума штрафу накладеного на ТОВ «М» склала 3 млн. 936 тис. гривень.
Користуючись нагодою, звертаємось до роботодавців з проханням виконувати вимоги трудового законодавства. Головним управлінням Держпраці у Донецькій області продовжується робота по виявленню неоформлених трудових відносин та притягненню винних осіб до відповідальності.

Попередня статтяНаступна стаття

У ТОВ «Маріупольська Автошкола «Автолідер» посадові особи Управління проводили круглий стіл 0 12

19 січня проводився круглий стол на тему: «Порядок проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці». На офіційному заходів був присутній головний державний інспектор відділу нагляду на транспорті та зв’язку В. Швець, начальник відділу гігієни праці В. Стичинський, директор ТОВ «Маріупольська Автошкола «Автолідер» О. Романов та інші. 

Головний державний інспектор В. Швець розповідав про порядок організації навчання з питань охорони праці, вимоги Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці НГІАОП 0.00-4.12-05. Особливу увагу фахівець ГУ Держпраці у Донецькій області приділив навчанню і перевірці знань з питань охорони праці, також розглянувши порядок розробки та затвердження тематичних планів і програм навчання з питань охорони праці.

На ПрАТ «Глини Донбасу» спеціаліст гірничого управління читав лекцію з правил безпечної роботи з інструментами та приладами 0 13

19 січня начальник спеціалізованого відділу нагляду у гірничодобувній промисловості Олександр Вілков прийняв участь у семінарі з керівниками електричної та механічної служб та службою охорони праці на базі електромеханічного відділу  ПрАТ «Глини Донбасу» (ст. Мерцалово). Були обговорені вимоги правил безпечної роботи з інструментами та приладами.

Під час зустрічі обговорювалися основні проблемні питання, які виникають під час ведення ремонтних робіт з використанням слюсарного та електрифікованого ручного інструменту. Фахівці підприємства разом з Олександром Вілковим провели огляд робочих місць у електромеханічній майстерні підприємства та звернули увагу на обов´язки керівництва підприємства щодо втілення заходів по створенню безпечних умов праці відповідно вимогам Закону України «Про охорону праці», а також забезпечення виконання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці відносно прав робітників в області охорони праці.