Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман розповів про відповідальність за нелегальну працю 0 229

Попередня статтяНаступна стаття

У Покровську підбили підсумки обласного конкурсу «Охорона праці очима дітей» 0 32

Дотримання правил безпеки на роботі, здавалось би, зовсім не дитяча тема. Але саме молодь має щодо неї неординарний свіжий погляд. Тому впродовж семи років до Дня охорони праці, який відзначається 28 квітня, проходить Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей». І 2 квітня у Покровську підбили підсумки та нагородили переможців обласного етапу.

Дитина та правила користування ліфтом. Як уникнути трагедії 0 64

Підйомники вже давно стали невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. Однак не варто забувати, що ліфт – це вид транспорту, який пов’язаний з певною небезпекою. Багато дітей сприймають ліфт швидше, як розвагу, можна сказати, навіть атракціон. Звичайно, обрив ліфта, враховуючи ступінь захисту сучасних механізмів, майже неможливий. Однак ризикувати здоров’ям дитини в будь-якому випадку не варто. Як би там не було, навіть банальна несправність може привести дитину до стресу. Навчати дитину правилам поведінки в ліфті потрібно з раннього дитинства. Як же дорослим вести себе з дітьми в ліфті і чому навчати дітей, які самостійно починають користуватись підйомною машиною?

Слід показати кнопку виклику диспетчера і розповісти, як і коли нею потрібно користуватися. Пам’ятайте просте правило, яке можна знайти на спеціальних табличках в ліфтах: «діти входять в ліфт після дорослих і виходять з нього першими». Це пояснюється тим, що більшість ліфтів оснащені зважувальним пристроєм, дія якого активізується тільки при навантаженні вище п’ятнадцяти кілограм. При цьому, час до автоматичного закриття дверей збільшується. Якщо першою зайде маленька дитина, то її ваги може не вистачити для спрацьовування системи, і кабіна закриється до того, як встигне увійти дорослий.

Діти не повинні спиратися на двері ліфта, чіпати руками рухомі частини дверей, натискати всі кнопки підряд, шкодити та стрибати в ліфті. У разі, якщо ліфт застряг, дитина не повинна намагатись вибратися самостійно. Вона повинна дочекатися допомоги і покинути кабіну ліфта тільки тоді, коли це скаже зробити технічний працівник, який обслуговує ліфт. Пов’язано це з тим, що під час ремонту ліфт може несподівано рушити, в той момент, коли дитина буде виходити з нього. Виключення становлять випадки, коли дитині загрожує небезпека в разі, якщо вона залишиться в ліфті.

Ніколи, ні за яких обставин не можна користуватися ліфтом у разі пожежі або задимлення в будівлі. У такій ситуації, електрику може бути відключено в будь-який момент, а перебувати в шахті ліфта при задимленні вкрай небезпечно, адже нерідко під час пожеж саме шахта ліфта стає фактично «димоходом».

До того ж, дитина не повинна їхати в ліфті з незнайомими людьми. Дотримуватись цього правила треба не тільки малюкам, але і дітям будь-якого віку.

Буває, що в кабіні пропадає світло, а діти дуже бояться темряви. Ліфт може навіть застрягти в такому стані темряви, і якщо ваші діти будуть підготовлені до такої пригоди, то не злякаються, в іншому випадку вони можуть отримати стрес. Розкажіть дитині, як користуватися ліфтом і що робити в різних ситуаціях. Це допоможе зробити дитину готовою до будь-яких несподіванок і сприймати їх спокійно.