До уваги роботодавців! Запроваджено нові підходи у відносинах держави та бізнесу 0 275

Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295 (далі – Порядок), запроваджено нові підходи у відносинах держави та бізнесу, згідно з якими головними пріоритетами інспекторів праці визначені профілактична робота та консультування роботодавців.
Запроваджується також можливість проведення, за бажанням роботодавця, аналізу стану дотримання законодавства про працю та надання рекомендацій щодо його застосування.
Відповідно до Порядку, контроль за додержанням законодавства про працю здійснюється інспекторами праці.
Інспектори праці мають контрольні повноваження, які підтверджуються службовим посвідченням встановленої форми, затвердженої наказом Мінсоцполітики від 24.05.2017 № 866.
Інформацію щодо виданих посвідчень інспекторам праці можна перевірити на сайті Держпраці у розділі Здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю – Інформація щодо виданих посвідчень інспекторам праці або за телефоном (044) 288-10-00.
Попередня статтяНаступна стаття

У Маріуполі відзначили Всесвітній День охорони праці 0 429

10 травня у Палаці культури «Молодіжний» міста Маріуполь відбулось урочисте святкування з нагоди Всесвітнього дня охорони праці. З вступною промовою виступив заступник міського голови Сергій Захаров та начальник управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Сергій Попов.

Цитата
Так уже повелося, що коли говорять про охорону праці, при такій розмові присутні представники підприємства, міської влади, державних контролюючих органів, Фонду соціального страхування, профспілок, то це, як правило, розслідування якого-небудь нещасного випадку на виробництві – подія трагічна і важка. Тому дуже приємно бачити сьогодні усіх вас зі світлими обличчями, говорити про охорону праці та вітати з нашим спільним святом! Бажаю всім гарного настрою, отримати масу позитивних емоцій, і щоб термін «охорона праці» в вашому житті асоціювався лише з хорошими враженнями!Сергій Попов

У першому розділі програми були вшановані призери міського конкурсу дитячого малюнку з охорони праці 2018 року.

Начальник відділу нагляду на виробництвах підвищеної небезпеки у місті Маріуполь Михайло Хайлов від імені організаційного комітету привітав дітей та передав переможцям почесні грамоти управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки та пам’ятні подарунки від соціальних партнерів.

Цитата
«Це свято в черговий раз в теплі квітневі дні сколихнуло всі трудові колективи, змусило згадати про такий важливий напрям як охорона праці на виробництві, стало стимулом до пошуку рішень щодо поліпшення стану охорони праці на кожному робочому місці. Приємно усвідомлювати, що тут зібрана, не побоюся цього слова, еліта фахівців в області охорони праці – справжні професіонали своєї справи. Але давайте звернемо свій погляд до витоків, адже охорона праці починається не з заводської прохідної і не з кабінету з охорони праці. Турбота про власну безпеку, правильний спосіб поведінки знаходяться в нашій підсвідомості, яка формується з малих років. Тому державним органом, який реалізовує державну політику з промислової безпеки та охорони праці – на сьогодні це Державна служба України з питань праці, взято курс на виховання в молодіжному середовищі культури охорони праці, залучення з малих років до даного напрямку. Так в 2018 році пройшов вже 7-й за рахунком Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей». Конкурс вже традиційно організовується редакцією Науково-виробничого журналу «Охорона праці» за підтримки Держпраці. Хлопчики і дівчатка! Дякую вам за ваші малюнки! Багато з них представлені на виставках, будуть опубліковані в газетах і на сайтах, вивішені в міському транспорті нашої області. Це дозволить вашим мамам і татам задуматися про необхідність дотримуватися правил охорони праці, турбуватися як про своє здоров’я, так і здоров’я оточуючих. І як знати, можливо це призведе в результаті до збереження чогось життя або запобіжить від виробничого каліцтва!Михайло Хайлов

У другому розділі програми заступник міського голови Сергій Захаров передав привітання та почесні грамоти міського голови кращим фахівцям з охорони праці на підприємствах міста Маріуполь.

Для участі у третьому розділі – нагородження кращих підприємств міста з охорони праці, що посіли призові місця у міському огляді-конкурсі за результатами роботи у 2017 році, ведуча програми запросила на сцену голову та членів Маріупольського організаційного комітету: заступника міського голови Сергія Захарова, начальника управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Сергія Попова, начальника відділу нагляду на виробництвах підвищеної небезпеки у місті Маріуполь Михайла Хайлова, начальника відділу гігієни праці Володимира Стичінського, начальника Маріупольського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області Поліну Даглі.

Члени оргкомітету виступили з короткими привітальними промовами.  Так, Михайло Хайлов серед іншого зазначив:

Маю нагоду привітати підприємства, які показали найкращі результати, і відзначити, що на плечі членів оргкомітету лягла велика відповідальність при визначенні переможців. Адже за кожним найменуванням підприємства стоїть праця багатотисячного колективу трудящих, і кожен з них має право пишатися спільним досягненнямМихайло Хайлов

Сергій Захаров передав представникам підприємств почесні грамоти та кубки.

Присутні у залі діти з батьками, представники підприємств та організацій, міської влади, посадові особи Головного управління Держпраці у Донецькій області щиро нагороджували оплесками всіх переможців, а також виступи творчих колективів палацу культури, що чередувалися з нагородженнями та промовами.

Наприкінці програми Михайло Хайлов привітав інспекторів-ветеранів та передав їм почесні грамоти Головного управління Держпраці у Донецькій області та пам’ятні подарунки від соціальних партнерів.

Мені пощастило в досить молодому віці потрапити в згуртований колектив держінспекції з охорони праці, колектив, основний кістяк якого складали люди, які присвятили багато років свого життя службі в галузі охорони праці. Ці люди завдяки своїй щоденній праці, раз і назавжди зайнятій принциповій позиції з приводу пріоритетності здоров’я і життя людини, впевнений, врятували не одну сотню людських життів, запобігли чималій кількості нещасних випадків на виробництві. І нехай дуже шкода було розлучатися з кожним з них, проводжаючи на заслужений відпочинок, але від кожного нашого ветерана ми – молоді інспектори брали найкраще: знання з охорони праці, людські та професійні якості, відданість спільній справіМихайло Хайлов

Відеосюжет. Спеціалісти Управління Держпраці виступили у спецпроекті Маріупольського телеканалу МТВ 0 318

Начальник управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки С.М. Попов, начальник відділу нагляду на виробництвах підвищеної небезпеки у місті Маріуполь М.І. Хайлов, начальник відділу гігієни праці В.Б. Стичінський взяли участь у спецпроекті Маріупольського телеканалу МТВ «Маріуполь-ONLINE» на тему «Охорона праці. Що треба знати і пам’ятати?». Під час ефіру, що відбувся 27 квітня 2017 року на МТВ, гості студії розповіли про особливості використання праці неповнолітніх в Україні, професійне навчання, навчання з питань охорони праці молоді, про важливість залучення дітей та молоді до питань охорони праці на етапах навчання і перших кроків в трудові будні, про проблеми з якими стикаються молоді працівники в перші роки роботи на підприємстві, про актуальні питання сьогодення у галузі охорони праці, праці та гігієни, відповіли на питання ведучою програми.