На колегії управління Держпраці підводили підсумки роботи за І півріччя 2017 року 0 376

У ГУ Держпраці у Донецькій області пройшла колегія за підсумками роботи Управління Держпраці у 1 півріччі 2017 року та були розглянуті завдання щодо подальшого вдосконалення наглядової діяльності у сфері промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, додержання законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення.
Розглядався стан взаємодії Управління Держпраці з органами місцевого самоврядування з питань державного нагляду і контролю за додержанням законодавства про працю, та аналіз стану випадків і аварій на виробництві за I півріччя 2017 року. Також було звернено увагу на зріст травматизму на підприємствах Донецької області у I півріччі 2017 року та підсумки роботи відділу юридичного забезпечення за I півріччя 2017.

Начальник ГУ Держпраці у Донецькій області Володимир Шубін зауважив:

У першому півріччі відбулось зростання травматизму, так, з початку року на вугільних підприємствах у Донецькій області зафіксовано 202 випадки загального виробничого травматизму. В тому числі 34 нещасних випадки з тяжкими наслідками, що на 12 або на 64,7% більше ніж за аналогічний період 2016 року та 8 нещасних випадків зі смертельними наслідками (у порівнянні з 2016р. – 8 смертельних випадків)

З початку року фахівцями управління гірничого нагляду було проведено 384 позапланових перевірок об’єктів суб’єктів господарювання. За результатами перевірок до адміністративного суду направлено 36 позовних заяв щодо зупинки виконання робіт.

З метою вжиття заходів щодо поліпшення Державного гірничотехнічного нагляду для підприємств, які систематично порушують нормативні акти з охорони праці та техніки безпеки необхідно передбачити застосування фінансових санкцій у вигляді штрафів на підприємства, а не на посадових осіб та працівників. Це буде стимулювати власника підприємства до поліпшення системи охорони праці, що дозволить знизити травматизм, аварійні ситуації та разом з тим підвищити авторитет державних органів у сфері охорони праці.

– повідомив начальник управління з гірничого нагляду Самохвалов Д.Ю.

З початку року на вугільних підприємствах піднаглядових Управлінню гірничого нагляду ГУ Держпраці у Донецькій області зафіксовано 202 випадки загального виробничого травматизму (203 випадки у 2016р.). В тому числі 34 нещасних випадка з тяжкими наслідками, що на 12 або на 64,7% більше ніж за аналогічний період 2016 року та 8 нещасних випадків зі смертельними наслідками (у порівнянні з 2016р. – 8 смертельних випадків).
Статистика травматизму у піднаглядових підприємствах Управлінню нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки, виглядає так: у І півріччі 2017 році травмовано – 86 осіб, з них 5 — зі смертельним випадком.
З метою профілактики та попередження нещасних випадків на виробництві на промислових підприємствах області, фахівцями Управлінням регулярно проводяться заходи з формування превентивної культури охорони праці.

Що стосується наглядової діяльності Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки, то впродовж І півріччя 2017 року було проведено 826 позапланових перевірок суб’єктів господарювання, з них 161 перевірка відбулась на вимогу правоохоронних органів. В ході цих перевірок виявлено 6106 порушень нормативно-правових актів та законодавства з охорони праці. До адміністративної відповідальності притягнуто 86 працівників на загальну суму штрафу 22,695 тис. грн., в тому числі було накладено 12 штрафів сумою 5,338 тис. грн. на перших керівників підприємств.
Протягом січня – червня 2017 року управлінням з питань праці проведено 60 перевірок СГ з питань додержання законодавства про працю, з них: у 39 СГ виявлено порушення законодавства про працю. Внесено 29 приписів, складено 22 протоколи про притягнення керівників підприємств до адміністративної відповідальності. Матеріали 18 перевірок, у яких виявлено порушення законодавства про працю, направлено до правоохоронних органів для притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності. За результатами перевірок винесено 57 постанов про накладення фінансових санкцій на суб’єктів господарювання на загальну суму 4241600 грн., з них сплачено штрафів на суму 148800 гривень.
Також на колегії було звернено увагу на питання щодо звернення громадян. За січень – червень 2017 року Управлінням Держпраці розглянуто 1003 звернення.

Попередня статтяНаступна стаття

В Управлінні Держпраці відбулася колегія з представниками підприємств Донецької області 0 187

20 лютого в Палаці культури шахтоуправління «Покровське» пройшло засідання колегії Головного управління Держпраці в Донецькій області. Головною темою заходу був стан охорони праці та промислової безпеки на підприємствах Донецької області, на яких у 2016 році зафіксовано зростання виробничого травматизму. Колегія пройшла під головуванням начальника ГУ Держпраці в Донецькій області Володимира Шубіна за участю заступника начальника управління – начальника відділу нагляду у вугільній промисловості управління гірничого нагляду Державної служби України з питань праці Євгена Степанівського. Були запрошені керівники та фахівці з питань охорони праці з усіх промислових підприємств, де був допущений найвищий рівень зростання виробничого травматизму. Вони виступили зі звітами про роботу по організації охорони праці. Засідання колегії розпочалося з приємного моменту – привітанням з ювілеєм заступника начальника відділу гірничотехнічного нагляду в Торецькому регіоні Управління гірничого нагляду Ігоря Злобіна. Після цього перейшли до розгляду питань порядку денного.

Як зазначив у своїй доповіді начальник управління гірничого нагляду ГУ Держпраці в Донецькій області Дмитро Самохвалов, 2016 рік відзначений тенденцією до зростання виробничого травматизму майже на всіх вугільних підприємствах регіону. Так, протягом минулого року відбулося 415 нещасних випадків на виробництві – на 20 випадків, або на 5% більше, ніж у 2015 році. 13 осіб – на 4 більше, ніж в попередньому році, загинули. На більшості підприємств травматизм, особливо смертельний, пов’язаний з тим, що фінансування охорони праці відбувається за залишковим принципом.

Основними причинами нещасних випадків як раніше є низька забезпеченість працівників засобами індивідуального та колективного захисту, недотримання правил внутрішнього розпорядку та трудової дисципліни. Однак, за інформацією гірничого нагляду, в 2016 році зріст кількості випадків травматизму був відзначений і на фінансово благополучних підприємствах Донецької області, де виділяється достатньо коштів на організацію праці, придбання засобів безпеки.

Керівники Держпраці порекомендували ще раз проаналізувати причини високого травматизму на підприємствах і при необхідності залучити фахівців для пошуку додаткових методів профілактики нещасних випадків. В ході засідання колегії також піднімалися питання зростання показників природної смерті, неналежного проведення профоглядів лікувальними установами, недостатньої роботи на підприємствах щодо поліпшення санітарно-гігієнічних умов праці.

Володимир Шубін в інтерв’ю журналістам повідомив, що у 2017 році в сфері охорони праці Донецької області з’явиться нововведення: відтепер на підприємствах будуть систематично проводитися розширені наради з обговорення нещасних випадків з обов’язковим заслуховуванням постраждалих. Мета такого нововведення – найбільш об’єктивне вивчення кожного конкретного випадку, оскільки не тільки представники служб з охорони праці, а й самі працівники зможуть розповісти про обставини того, що сталося. За словами керівника Головного управління Держпраці в Донецькій області, особлива увага буде приділена моніторингу прихованих нещасних випадків. З цією метою планується активізувати взаємодію управління Держпраці і лікувально-профілактичних установ Донецької області. Фахівці управління мають намір оперативно реагувати на всі повідомлення з лікарень, а також від самих громадян.

Як повідомив Володимир Шубін, за 2016 рік виявлено чотири випадки приховування травм на виробництві саме лікувальними установами. Насправді їх може бути набагато більше. Володимир Петрович порекомендував працівникам в подібних випадках звертатися в Управління Держпраці, фахівці якого проведуть необхідну перевірку. За підсумками роботи колегії було прийнято проект рішення – з пропозицією доопрацювати його з урахуванням висловлених зауважень і пропозицій.

Відбулась колегія ГУ Держпраці у Донецькій області за перше півріччя 2016 0 130

Сьогодні у м. Покровськ відбулося засідання колегії Головного управління Держпраці в Донецькій області, присвячене підведенню підсумків роботи за перше півріччя 2016 року. Захід розпочався з нагородження працівників грамотами з нагоди 25-ї річниці Незалежності України.

Перша частина засідання була присвячена звітам керівників управлінь і відділів ГУ Держпраці – зокрема, про підсумки роботи по здійсненню державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці, дотримання трудового законодавства і про рівень виробничого травматизму.

За словами начальника Головного управління Держпраці в Донецькій області Володимира Шубіна, за перше півріччя 2016 року рівень травматизму на підприємствах області знизився. Якщо за шість місяців 2015 року була травмовано 143 людини, в тому числі 22 – смертельно, то за такий же період 2016 року кількість випадків травматизму склало 111, в тому числі зі смертельними наслідками – 7. Найбільш травмонебезпечними галузями економіки в абсолютних цифрах є вугільна і металургійна промисловість, агропромисловий комплекс та соціально-культурна сфера.

Заборгованість по заробітній платі на підприємствах області на 1 серпня становила 319 мільйонів 67 тисяч гривень. За сприянням ГУ Держпраці в Донецькій області за перше півріччя сума заборгованості із зарплати скоротилася на 19 млн 214 тисяч гривень. У другій частині засідання вислухали представників підприємств з найвищим зростанням рівня травматизму (зокрема, ДП «Дзержинськвугілля»), а також мають борги з виплати заробітної плати.

За словами в.о. заступника генерального директора з охорони праці ДП «Красноармійськвугілля» Олексія Гончарова, ситуація у вугільній промисловості складна: поряд з кризою неплатежів за відвантажене вугілля спостерігається профіцит вугілля газової групи, які видобуваються, зокрема, в нашому регіоні.

Основна наша шахта Стаханова вельми обмежена в відвантаженні вугільної продукції, що накладає серйозний відбиток на економічну діяльність держпідприємства в цілому.

зазначив Олексій Олександрович. За його словами, держава тим не менше пішло назустріч, виділивши з коштів, передбачених на реструктуризацію вугільних підприємств, 200 мільйонів гривень на зарплату гірникам. 23 мільйона 583 тисячi гривень з цього траншу спрямовані ДП «Красноармійськвугілля» для виплати частини червневої зарплати працівникам промгруппи. Борг за червень становить 14 мільйонів 764 тисячі, зарплата за липень – 39 мільйонів 657 тисяч – не виплачувалася взагалі.

«Загальна заборгованість на 1 серпня склала 54 мільйона 321 ще тисячу, але до Дня шахтаря заборгованість по заробітній платі працівникам шахт і структурних підрозділів обіцяли погасити в повному обсязі»

Аналогічна ситуація з виплатою заробітної плати – і в ДП «Селідоввугілля». Як повідомила директор з економіки та фінансів Тамара Козачок, на сьогодні виплачено 58% червневої зарплати. Залишок за червень становить 29 мільйонів 805 тисяч, за липень, як і в «Красноармійськвугілля», не було виплачено нічого. За словами Тамари Василівни, в Києві пообіцяли, що до Дня шахтаря надійде залишок коштів за червень і близько половини липневої зарплати, а до кінця місяця заборгованість обіцяють погасити повністю.

З початку року істотно скоротило заборгованість по заробітній платі КП «Компанія« Вода Донбасу ». Під час активних бойових дій підприємство не припиняло нараховувати зарплату своїм співробітникам, в результаті чого утворився борг в межах п’яти місяців. Як повідомила директор з економіки та фінансів компанії «Вода Донбасу» Ірина Ілясова, на сьогодні борг перед працівниками структурних підрозділів на підконтрольній Україні території становить 2,6 мільйона гривень. До кінця місяця його планують погасити.