Результати моніторингу нещасних випадків на території Донецької області у липні 0 94

1. 8 липня 2017 р. у підприємстві Р у м. Селидове, під час виконання робіт з погашення виробки головного відкаточного квершлагу пл. l6 – l1, трапилося обвалення порід, під яким опинились двоє працівників дільниці ПР-3: прохідник Б та прохідник Д. Працівниками дільниці, з травмами середньої тяжкості, був звільнений з-під завалу прохідник Д, а прохідника Б було вилучено з-під завалу пізніше без ознак життя. Наказом Головного управління була призначена комісія зі спеціального розслідування цього нещасного випадку. За рішенням комісії зі спеціального розслідування, для встановлення обставин та причин обвалення порід, наказом Головного управління, призначена експертна комісія. Розслідування триває, але вже зараз встановлено, що під час ведення робіт не були виконані вимоги паспорту погашення квершлагу пл. l6 – l1 в частині встановлення посилюючого кріплення в місці виконання робіт, що є грубим порушенням вимог безпеки.
2. 10 липня 2017р. на підприємстві У в м. Торецьк, під час виконання маневрових робіт на головному квершлагу горизонту 530 м., гірник підземний Д опинився між двома вагонетками , що входили до складу рухомої частини локомотиву, і отримав травми з тяжкими наслідками (закритий осколковий перелом лівої ключиці зі зміщенням; закритий перелом ІІ-V ребер зліва; забій лівого плечового суглобу). Під час розслідування нещасного випадку встановлено, що причинами настання нещасного випадку є: – незадовільний технічний стан рейкової колії; – відсутність технологічного паспорту на відкатку вантажів та ведення маневрових робіт; – порушення технологічного процесу зчеплення вагонеток; – невиконання посадових обов’язків у забезпеченні безпечного виконання робіт. Виявлені порушення, відображені в матеріалах розслідування, і свідчать про незадовільне функціювання системи управління охороною праці на підприємстві.
3. 14 липня 2017 року під час проведення ремонтних робіт по заміні даху будівлі, цеху підприємства М, стався груповий нещасний випадок зі смертельними наслідками для робітників підприємства А. Робітники О., Л. і В. були смертельно травмовані, а робітник Б отримав травми. Встановлено, що груповий нещасний випадок трапився внаслідок руйнування плити дахового перекриття під час здійснення робіт, робітники підприємства А підймали металопрокат (лист, гнутий швелер) на дах будівлі цеху за допомогою автомобільного крану. Роботи проводились на висоті без використання засобів індивідуального захисту. Лише на робітнику Б був одягнений монтажний пасок, який врятував йому життя. Для встановлення причин руйнування дахового перекриття Головним управлінням призначена експертна комісія. Розслідування триває.
Робітники Б., Л. і В. виконували роботи підвищеної небезпеки за цівільно-правовими договорами з підприємством А. Відносини які виникають під час укладання цивільно-правового договору регулюються нормами цивільного, а не трудового законодавства. Головне управління звертає увагу на те, що суттю цивільно-правових відносин як підряду, є те, що одна сторона (підрядник) забов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а останній повинен прийняти до оплати виконану роботу. Сторонами цієї угоди будуть замовник і виконавець, а не працівник і власник. Таким чином замовник знімає з себе відповідальність за забезпечення безпечного виконання робіт, а підрядчик позбавляє себе можливості отримати соціально-трудові пільги і гарантії.
Попередня статтяНаступна стаття