Консультації з громадськістю: “Порядок виявлення незаконно діючих об’єктів АЗС, БП АЗС та АГЗП у Донецькій області” 0 230

Відділ нагляду у хімічній промисловості та газовому комплексі згідно плану Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки щодо консультацій із громадськістю підготував статтю за темою: «Порядок виявлення незаконно діючих об’єктів (автозаправних станцій (далі АЗС), багатопаливних автозаправних станцій (далі БП АЗС), і автомобільних газозаправний пунктів зрідженого вуглеводневого газу (далі АГЗП)), розташованих на території Донецької області, заходи реагування до керівників суб’єктів, до яких відносяться ці об’єкти з метою упередження аварій та нещасних випадків» для доведення до громадськості через засоби масової інформації.

Посадові особи Головного управління Держпраці у Донецькій області систематично проводять моніторинг АЗС, БП АЗС, і АГЗП щодо наявності у суб’єктів господарювання, які експлуатують вищезазначені об’єкти підвищеної небезпеки, дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки згідно «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107

Стаття 21 Закону України «Про охорону праці» зобов’язує роботодавців отримати дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, також отримання цих документів вимагається п.3.1. розділу III «Правил безпеки систем газопостачання» (НПАОП 0.00-1.76-15), затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15.05.2015 № 285 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України від 08.06. 2015 № 674/27119 (далі Правила).

Проте, за результатами нагляду, деякі суб’єкти господарювання, в експлуатації яких знаходяться АЗС, БП АЗС, і АГЗП, ігнорують вимоги вищезазначених: законодавства, постанови КМУ та нормативно-правового акту з охорони праці, і не отримують вищезазначених дозвільних документів, що є порушенням законодавства з охорони праці.

Також окремі суб’єкти господарювання до початку спорудження, монтажу і наладки об’єктів систем газопостачання АГЗП не виконують вимоги п.4.2. розділу IV Правил, а саме: не подають до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, наступні відомості:

-назва і адреса об’єкта, його технічна характеристика та відомча належність;

-назва будівельно-монтажної організації, яка здійснює будівництво об’єкта системи газопостачання зрідженим газом.

До відомостей додаються:

-проектна документація на будівництво згідно з вимогами статті 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»;

-завірену копію наказу про призначення особи, яка буде здійснювати технічний нагляд за будівництвом, протокол перевірки її знань в обсязі виконуваної нею роботи.

Ще в процесі наглядової діяльності з’ясовується, що окремі суб’єкти господарювання починають експлуатацію систем газопостачання АГЗП без складеного акту приймання в експлуатацію об’єктів систем газопостачання та актів згідно з вимогами ДБН В.2.5-20-2001 «Газопостачання», затвердженими наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 23.04.2001 № 101, без приймання обладнання АГЗП для комплексного випробовування та без прийняття в експлуатацію, вказаних об’єктів систем газопостачання, яке повинно здійснюватися на підставі зареєстрованої декларації або виданого сертифіката відповідно до вимог «Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 461, що є порушеннями вимог п.4.3., п.4.5. та п.4.6. розділу IV Правил.

При проведені всіх заходів щодо закінчення будівництва та наявності всієї необхідної технічної документації об’єкту, суб’єкт господарювання повинен звернутися до експертно-технічного центру для проведення експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання. Після отримання задовільного висновку проведеної експертизи, суб’єкт господарювання звертається до територіального органу Держпраці с заявою та доданого до неї висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва для отримання дозвільних документів.

У разі ухилення суб’єктами господарювання, зазначених об’єктів, щодо виконання законних вимог законодавства про охорону праці посадові особи територіальних органів Держпраці вимушені звертатися до правоохоронних органів з поданням про відкриття кримінального впровадження за ознаками порушення статті 272 ( порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою) Кримінального Кодексу України.

Попередня статтяНаступна стаття

Інспектори Управління проводять позапланову перевірку на ПрАТ “Металургійний комбінат “АЗОВСТАЛЬ” 0 79

У цеху експлуатації управління залізничного транспорту Приватного акціонерного товариства «Металургійний комбінат «АЗОВСТАЛЬ» представниками управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Донецькій області проводиться позапланова перевірка у зв’язку з настанням нещасного випадку зі смертельним наслідком, який трапився з оглядачем вагонів 28 травня 2018 року. 
Головні державні інспектори відділу нагляду на виробництвах підвищеної небезпеки у місті Маріуполь Сергій Федоров та Дмитро Немченков здійснюють перевірку щодо експлуатації вантажопідіймальних кранів та машин, які знаходяться на балансі цеху експлуатації управління залізничного транспорту комбінату. 


Під час перевірки головні державні інспектори ознайомились з паспортами та керівництвом з експлуатації вантажопідіймальних кранів, перевірили посвідчення з питань охорони праці персоналу, який допущений до керування в/п кранів, порядок його допуску до роботи, проведення інструктажів з питань охорони праці на робочому місці. Особливу увагу головні державні інспектори приділили технічному стану в/п кранів, приладам безпеки, наявності світлової та звукової сигналізації.

На ВП «Шахта «Центральна» стався нещасний випадок зі смертельним наслідком 0 65

      14 травня 2018 року о 10 годині 10 хвилин на ВП «Шахта «Центральна» ДП «Мирноградвугілля» стався нещасний випадок зі смертельним наслідком з гірником підземним III розряду дільниці ШТ 1987 року народження, під час виконання роботи з підвищенню небезпекою, а саме при зачистці вугілля в нижній частині бункер-скату гор. 622 м гірник зірвався в загрузку ствола №2 «біс».
Відповідно до наказу Головного управління Держпраці у Донецькій області розпочато роботу комісії зі спеціального розслідування нещасного випадку.
Слід відмітити, що 15 травня 2017 року на ВП «Шахта «Центральна» ДП «Мирноградвугілля» стався аналогічний випадок за аналогічними обставинами з машиністом підземних установок 1996 року народження.