Результати моніторингу нещасних випадків на території Донецької області за травень 2017 року 0 138

У травні 2017 року Головним управлінням призначено 11 спеціальних розслідувань нещасних випадків які сталися на під наглядових підприємствах. У 50% нещасних випадків однією із причин їх настання стало невиконання вимог інструкцій з охорони праці постраждалими під час виконання робіт:
– 02.05.2017 р. на підприємстві Ш міста Покровська стався нещасний випадок з робітником Д. під час доставки бухти канату шахтним підвісним локомотивом. Канат зачепився за тракову стрічку прохідницького комбайну і робітник Д, порушуючи вимоги безпеки спробував витягнути канат руками. Частина тракової стрічки розвернулась та вдарила робітника. В результаті цього він отримав тяжкі травми, а саме закритий перелом великогомілкової кістки;
– 09.05.2017 р. на підприємстві Б селища Водяне стався нещасний випадок з водієм А. Водій А проводив демонтаж колісної пари на задній осі автомобіля КРАЗ з порушенням вимог безпеки в результаті чого на внутрішньому колесі вискочило стопорне кільце диска колеса, і від удару кільця водій отримав струс головного мозку та чисельні травми голови;
– 15.05.2017 р. на підприємстві Ц у м. Мирноград стався нещасний випадок з машиністом підземних установок Є, який при зачистці вугілля в нижній частині бункер-скату, діяв з порушеннями вимог безпеки, в результаті чого впав в загрузку ствола і був смертельно травмований;
– 12.05.2017 р. у Комунальному закладі Ц міста Маріуполь стався нещасний випадок з дільничним лікарем-педіатром А, яка при пересуванні по дільниці була неуважна, не дбала про особисту безпеку впала і в результаті падіння отримала тяжкі травми.
– 11.05.2017 р. на підприємстві К міста Покровськ стався нещасний випадок з тяжкими наслідками зі слюсарем-ремонтником Л. Після виконання технічного обслуговування помольного бігуна, робітник, грубо порушуючи вимоги безпеки, опускався на поверхню пола по елементам конструкції огородження, втратив рівновагу і впав на бетонну поверхню. В результаті падіння робітник Л отримав численні травми;
– 26.04.2017 р. на підпиємстві З с.Завідо-Кудашево стався нещасний випадок з водієм автотранспортних засобів Ч, який впав зі сходинки кабіни вантажного автомобіля, в результаті отримав чисельні переломи;
 
-15.05.2017 р. на підприємстві К м. Маріуполь стався нещасний випадок з тяжкими наслідками з водієм транспортних засобів У, який зістрибнувши з кузову автомобіля отримав перелом ноги. Аналіз причин настання, вище зазначених нещасних випадків, свідчить про те, що на підприємствах неякісно проводяться інструктажі з охорони праці, які носять формальний характер. Посадові особи підприємств формально виконують свої обов’язки в частині якісного, своєчасного проведення інструктажів підлеглому персоналу, не проводять роз’яснювальну роботу, не забезпечують дієвий контроль за неухильним додержанням робітниками вимог інструкцій з охорони праці.
Попередня статтяНаступна стаття

Інспектори Управління проводять позапланову перевірку на ПрАТ “Металургійний комбінат “АЗОВСТАЛЬ” 0 79

У цеху експлуатації управління залізничного транспорту Приватного акціонерного товариства «Металургійний комбінат «АЗОВСТАЛЬ» представниками управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Донецькій області проводиться позапланова перевірка у зв’язку з настанням нещасного випадку зі смертельним наслідком, який трапився з оглядачем вагонів 28 травня 2018 року. 
Головні державні інспектори відділу нагляду на виробництвах підвищеної небезпеки у місті Маріуполь Сергій Федоров та Дмитро Немченков здійснюють перевірку щодо експлуатації вантажопідіймальних кранів та машин, які знаходяться на балансі цеху експлуатації управління залізничного транспорту комбінату. 


Під час перевірки головні державні інспектори ознайомились з паспортами та керівництвом з експлуатації вантажопідіймальних кранів, перевірили посвідчення з питань охорони праці персоналу, який допущений до керування в/п кранів, порядок його допуску до роботи, проведення інструктажів з питань охорони праці на робочому місці. Особливу увагу головні державні інспектори приділили технічному стану в/п кранів, приладам безпеки, наявності світлової та звукової сигналізації.

На ВП «Шахта «Центральна» стався нещасний випадок зі смертельним наслідком 0 65

      14 травня 2018 року о 10 годині 10 хвилин на ВП «Шахта «Центральна» ДП «Мирноградвугілля» стався нещасний випадок зі смертельним наслідком з гірником підземним III розряду дільниці ШТ 1987 року народження, під час виконання роботи з підвищенню небезпекою, а саме при зачистці вугілля в нижній частині бункер-скату гор. 622 м гірник зірвався в загрузку ствола №2 «біс».
Відповідно до наказу Головного управління Держпраці у Донецькій області розпочато роботу комісії зі спеціального розслідування нещасного випадку.
Слід відмітити, що 15 травня 2017 року на ВП «Шахта «Центральна» ДП «Мирноградвугілля» стався аналогічний випадок за аналогічними обставинами з машиністом підземних установок 1996 року народження.