В Управлінні Держпраці відбулася колегія з представниками підприємств Донецької області 0 151

20 лютого в Палаці культури шахтоуправління «Покровське» пройшло засідання колегії Головного управління Держпраці в Донецькій області. Головною темою заходу був стан охорони праці та промислової безпеки на підприємствах Донецької області, на яких у 2016 році зафіксовано зростання виробничого травматизму. Колегія пройшла під головуванням начальника ГУ Держпраці в Донецькій області Володимира Шубіна за участю заступника начальника управління – начальника відділу нагляду у вугільній промисловості управління гірничого нагляду Державної служби України з питань праці Євгена Степанівського. Були запрошені керівники та фахівці з питань охорони праці з усіх промислових підприємств, де був допущений найвищий рівень зростання виробничого травматизму. Вони виступили зі звітами про роботу по організації охорони праці. Засідання колегії розпочалося з приємного моменту – привітанням з ювілеєм заступника начальника відділу гірничотехнічного нагляду в Торецькому регіоні Управління гірничого нагляду Ігоря Злобіна. Після цього перейшли до розгляду питань порядку денного.

Як зазначив у своїй доповіді начальник управління гірничого нагляду ГУ Держпраці в Донецькій області Дмитро Самохвалов, 2016 рік відзначений тенденцією до зростання виробничого травматизму майже на всіх вугільних підприємствах регіону. Так, протягом минулого року відбулося 415 нещасних випадків на виробництві – на 20 випадків, або на 5% більше, ніж у 2015 році. 13 осіб – на 4 більше, ніж в попередньому році, загинули. На більшості підприємств травматизм, особливо смертельний, пов’язаний з тим, що фінансування охорони праці відбувається за залишковим принципом.

Основними причинами нещасних випадків як раніше є низька забезпеченість працівників засобами індивідуального та колективного захисту, недотримання правил внутрішнього розпорядку та трудової дисципліни. Однак, за інформацією гірничого нагляду, в 2016 році зріст кількості випадків травматизму був відзначений і на фінансово благополучних підприємствах Донецької області, де виділяється достатньо коштів на організацію праці, придбання засобів безпеки.

Керівники Держпраці порекомендували ще раз проаналізувати причини високого травматизму на підприємствах і при необхідності залучити фахівців для пошуку додаткових методів профілактики нещасних випадків. В ході засідання колегії також піднімалися питання зростання показників природної смерті, неналежного проведення профоглядів лікувальними установами, недостатньої роботи на підприємствах щодо поліпшення санітарно-гігієнічних умов праці.

Володимир Шубін в інтерв’ю журналістам повідомив, що у 2017 році в сфері охорони праці Донецької області з’явиться нововведення: відтепер на підприємствах будуть систематично проводитися розширені наради з обговорення нещасних випадків з обов’язковим заслуховуванням постраждалих. Мета такого нововведення – найбільш об’єктивне вивчення кожного конкретного випадку, оскільки не тільки представники служб з охорони праці, а й самі працівники зможуть розповісти про обставини того, що сталося. За словами керівника Головного управління Держпраці в Донецькій області, особлива увага буде приділена моніторингу прихованих нещасних випадків. З цією метою планується активізувати взаємодію управління Держпраці і лікувально-профілактичних установ Донецької області. Фахівці управління мають намір оперативно реагувати на всі повідомлення з лікарень, а також від самих громадян.

Як повідомив Володимир Шубін, за 2016 рік виявлено чотири випадки приховування травм на виробництві саме лікувальними установами. Насправді їх може бути набагато більше. Володимир Петрович порекомендував працівникам в подібних випадках звертатися в Управління Держпраці, фахівці якого проведуть необхідну перевірку. За підсумками роботи колегії було прийнято проект рішення – з пропозицією доопрацювати його з урахуванням висловлених зауважень і пропозицій.

Попередня статтяНаступна стаття