Відбулась колегія ГУ Держпраці у Донецькій області за перше півріччя 2016 0 175

Сьогодні у м. Покровськ відбулося засідання колегії Головного управління Держпраці в Донецькій області, присвячене підведенню підсумків роботи за перше півріччя 2016 року. Захід розпочався з нагородження працівників грамотами з нагоди 25-ї річниці Незалежності України.

Перша частина засідання була присвячена звітам керівників управлінь і відділів ГУ Держпраці – зокрема, про підсумки роботи по здійсненню державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці, дотримання трудового законодавства і про рівень виробничого травматизму.

За словами начальника Головного управління Держпраці в Донецькій області Володимира Шубіна, за перше півріччя 2016 року рівень травматизму на підприємствах області знизився. Якщо за шість місяців 2015 року була травмовано 143 людини, в тому числі 22 – смертельно, то за такий же період 2016 року кількість випадків травматизму склало 111, в тому числі зі смертельними наслідками – 7. Найбільш травмонебезпечними галузями економіки в абсолютних цифрах є вугільна і металургійна промисловість, агропромисловий комплекс та соціально-культурна сфера.

Заборгованість по заробітній платі на підприємствах області на 1 серпня становила 319 мільйонів 67 тисяч гривень. За сприянням ГУ Держпраці в Донецькій області за перше півріччя сума заборгованості із зарплати скоротилася на 19 млн 214 тисяч гривень. У другій частині засідання вислухали представників підприємств з найвищим зростанням рівня травматизму (зокрема, ДП «Дзержинськвугілля»), а також мають борги з виплати заробітної плати.

За словами в.о. заступника генерального директора з охорони праці ДП «Красноармійськвугілля» Олексія Гончарова, ситуація у вугільній промисловості складна: поряд з кризою неплатежів за відвантажене вугілля спостерігається профіцит вугілля газової групи, які видобуваються, зокрема, в нашому регіоні.

Основна наша шахта Стаханова вельми обмежена в відвантаженні вугільної продукції, що накладає серйозний відбиток на економічну діяльність держпідприємства в цілому.

зазначив Олексій Олександрович. За його словами, держава тим не менше пішло назустріч, виділивши з коштів, передбачених на реструктуризацію вугільних підприємств, 200 мільйонів гривень на зарплату гірникам. 23 мільйона 583 тисячi гривень з цього траншу спрямовані ДП «Красноармійськвугілля» для виплати частини червневої зарплати працівникам промгруппи. Борг за червень становить 14 мільйонів 764 тисячі, зарплата за липень – 39 мільйонів 657 тисяч – не виплачувалася взагалі.

«Загальна заборгованість на 1 серпня склала 54 мільйона 321 ще тисячу, але до Дня шахтаря заборгованість по заробітній платі працівникам шахт і структурних підрозділів обіцяли погасити в повному обсязі»

Аналогічна ситуація з виплатою заробітної плати – і в ДП «Селідоввугілля». Як повідомила директор з економіки та фінансів Тамара Козачок, на сьогодні виплачено 58% червневої зарплати. Залишок за червень становить 29 мільйонів 805 тисяч, за липень, як і в «Красноармійськвугілля», не було виплачено нічого. За словами Тамари Василівни, в Києві пообіцяли, що до Дня шахтаря надійде залишок коштів за червень і близько половини липневої зарплати, а до кінця місяця заборгованість обіцяють погасити повністю.

З початку року істотно скоротило заборгованість по заробітній платі КП «Компанія« Вода Донбасу ». Під час активних бойових дій підприємство не припиняло нараховувати зарплату своїм співробітникам, в результаті чого утворився борг в межах п’яти місяців. Як повідомила директор з економіки та фінансів компанії «Вода Донбасу» Ірина Ілясова, на сьогодні борг перед працівниками структурних підрозділів на підконтрольній Україні території становить 2,6 мільйона гривень. До кінця місяця його планують погасити.

Попередня статтяНаступна стаття

У Покровську підвели підсумки роботи Головного управління Держпраці у Донецькій області 0 549

27 листопада відбулась нарада за підсумками роботи Головного управління Держпраці у Донецькій області щодо забезпечення додержання суб’єктами господарювання Донецької області законодавства про працю, охорону праці та гігієну праці за 10 місяців у 2017 році.
З початку року фахівцями управління гірничого нагляду було проведено 632 позапланові перевірки об’єктів суб’єктів господарювання, під час яких було виявлено близько 3 тис. порушень законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.
За звітній період на посадових осіб та працівників підприємств було накладено 615 адміністративних стягнень на загальну суму 157,063 тис. грн.
З початку року на вугільних підприємствах піднаглядових Головному управлінню Держпраці у Донецькій області зафіксовано 318 випадків загального виробничого травматизму, що на 9 випадків або на 2,8% більше ніж за аналогічний період у 2016 році. В тому числі 50 нещасних випадків з тяжкими наслідками, що на 5 випадків або на 28% менше ніж за аналогічний період 2016 року та 14 нещасних випадків зі смертельним наслідками, що на 4 випадки більше або на 28,5% більше ніж у 2016 році.
З січня по жовтень юридичним відділом надавались письмові та усні роз’яснення з питань проведення навчання з охорони праці, з питань отримання та подовження дозволів.

«Відділом проводиться претензійно-позовна робота та представництво в судах, а саме, станом на 01.11.2017 до Головного управління пред’явлено 69 позовів, в той же час Головним управлінням пред’явлено 152 позовні заяви»

– повідомив начальник відділу юридичного забезпечення Ніколєнко Є.О.

Що стосується наглядової діяльності управління, то, як відомо, у відповідності до ст.З Закону України від 02.09.2014 № 1669-VII «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» тимчасово забороняється проведення планових та позапланових перевірок суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у зоні проведення антитерористичної операції, крім позапланових перевірок суб’єктів господарювання, які віднесені до суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику.
У зв’язку із зазначеним, планові перевірки суб’єктів господарювання у 2017 р. посадовими особами управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки не проводились, але за 10 місяців 2017 року було проведено:
– 1008 позапланових перевірок суб’єктів господарювання, 257 з них проведено на вимогу правоохоронних органів;
– проведено перевірки на 1884 виробничих об’єктах;
В ході перевірок було виявлено:
– 9349 порушень законодавчих та нормативно-правових актів з питань охорони праці та промислової безпеки;
– проведено 284 перевірки стосовно виконання приписів щодо усунення порушень.


Нещасні випадки по Донецькій області, в цілому зменшилися на 3,5%, якщо порівнювати травматизм по галузям промисловості, то він коливається: в металургійній промисловості, машинобудуванні та будівництві зросла, в енергетиці, на транспорті, в хімічній та газовій промисловості зменшилася.
Після розслідування нещасних випадків були проведені розслідування комісіями з розробленням заходів щодо недопущення в подальшому подібних випадків.
Що стосується наглядової діяльності управління з питань праці, то впродовж 2017 року, порівняно з аналогічним періодом минулого року, кількість проведених перевірок зросла у 2 рази. Кількість суб’єктів господарювання, у яких виявлені порушення законодавства з питань праці в 2017 році – 99, проти 50 перевірок у минулому році.


За результатами перевірок проведених за січень-жовтень 2017 року інспекторами праці вживались заходи відповідно до визначених законодавством повноважень: внесено 83 приписи, складено та передано до суду 39 протоколів, винесено 25 судових рішень щодо адміністративних стягнень (з них з накладенням штрафних санкцій –11), направлено 44 матеріали до правоохоронних органів, з них 18 внесено до ЄРДР. А також складено постанов про накладення штрафу відповідно до статті 265 КЗпП України – 122, на суму – 37 283 200 грн. (сплачено – 782400 грн.).
Управлінням з питань праці за 10 місяців 2017 року проведено 5 перевірок та 15 інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання з питань дотримання законодавства про працю, в частині оформлення трудових відносин, виявлено 466 неоформлених осіб, очікується надходження до Державного бюджету 37,3 млн. грн.