Відбулась колегія ГУ Держпраці у Донецькій області за перше півріччя 2016 0 93

Сьогодні у м. Покровськ відбулося засідання колегії Головного управління Держпраці в Донецькій області, присвячене підведенню підсумків роботи за перше півріччя 2016 року. Захід розпочався з нагородження працівників грамотами з нагоди 25-ї річниці Незалежності України.

Перша частина засідання була присвячена звітам керівників управлінь і відділів ГУ Держпраці – зокрема, про підсумки роботи по здійсненню державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці, дотримання трудового законодавства і про рівень виробничого травматизму.

За словами начальника Головного управління Держпраці в Донецькій області Володимира Шубіна, за перше півріччя 2016 року рівень травматизму на підприємствах області знизився. Якщо за шість місяців 2015 року була травмовано 143 людини, в тому числі 22 – смертельно, то за такий же період 2016 року кількість випадків травматизму склало 111, в тому числі зі смертельними наслідками – 7. Найбільш травмонебезпечними галузями економіки в абсолютних цифрах є вугільна і металургійна промисловість, агропромисловий комплекс та соціально-культурна сфера.

Заборгованість по заробітній платі на підприємствах області на 1 серпня становила 319 мільйонів 67 тисяч гривень. За сприянням ГУ Держпраці в Донецькій області за перше півріччя сума заборгованості із зарплати скоротилася на 19 млн 214 тисяч гривень. У другій частині засідання вислухали представників підприємств з найвищим зростанням рівня травматизму (зокрема, ДП «Дзержинськвугілля»), а також мають борги з виплати заробітної плати.

За словами в.о. заступника генерального директора з охорони праці ДП «Красноармійськвугілля» Олексія Гончарова, ситуація у вугільній промисловості складна: поряд з кризою неплатежів за відвантажене вугілля спостерігається профіцит вугілля газової групи, які видобуваються, зокрема, в нашому регіоні.

Основна наша шахта Стаханова вельми обмежена в відвантаженні вугільної продукції, що накладає серйозний відбиток на економічну діяльність держпідприємства в цілому.

зазначив Олексій Олександрович. За його словами, держава тим не менше пішло назустріч, виділивши з коштів, передбачених на реструктуризацію вугільних підприємств, 200 мільйонів гривень на зарплату гірникам. 23 мільйона 583 тисячi гривень з цього траншу спрямовані ДП «Красноармійськвугілля» для виплати частини червневої зарплати працівникам промгруппи. Борг за червень становить 14 мільйонів 764 тисячі, зарплата за липень – 39 мільйонів 657 тисяч – не виплачувалася взагалі.

«Загальна заборгованість на 1 серпня склала 54 мільйона 321 ще тисячу, але до Дня шахтаря заборгованість по заробітній платі працівникам шахт і структурних підрозділів обіцяли погасити в повному обсязі»

Аналогічна ситуація з виплатою заробітної плати – і в ДП «Селідоввугілля». Як повідомила директор з економіки та фінансів Тамара Козачок, на сьогодні виплачено 58% червневої зарплати. Залишок за червень становить 29 мільйонів 805 тисяч, за липень, як і в «Красноармійськвугілля», не було виплачено нічого. За словами Тамари Василівни, в Києві пообіцяли, що до Дня шахтаря надійде залишок коштів за червень і близько половини липневої зарплати, а до кінця місяця заборгованість обіцяють погасити повністю.

З початку року істотно скоротило заборгованість по заробітній платі КП «Компанія« Вода Донбасу ». Під час активних бойових дій підприємство не припиняло нараховувати зарплату своїм співробітникам, в результаті чого утворився борг в межах п’яти місяців. Як повідомила директор з економіки та фінансів компанії «Вода Донбасу» Ірина Ілясова, на сьогодні борг перед працівниками структурних підрозділів на підконтрольній Україні території становить 2,6 мільйона гривень. До кінця місяця його планують погасити.

Попередня статтяНаступна стаття